17 listopada Światowy Dzień Wcześniaka

Dziś Światowy Dzień Wcześniaka. Każdego dnia do Kliniki Neonatologii w naszym Instytucie trafiają maluchy, które przyszły na świat zbyt wcześnie. Najmniejsze z nich ważą zaledwie niecałe 500 gram i czeka je bardzo długa droga do pełni zdrowia. 17 listopada na całym świecie odbywają się różnego rodzaju akcje, które przede wszystkim mają na celu pokazanie maluchom i ich rodzicom, że nie są sami. Światowy Dzień Wcześniaka ma także zwracać uwagę na szereg problemów, z jakimi muszą się zmierzyć. Z Dniem Wcześniaka związany jest kolor fioletowy, a wyjątkowym symbolem: sznur skarpetek. Dziewięć par normalnych, dziecięcych, skarpetek i jedna mniejsza, fioletowa. Socks line symbolizuje dane: jedno na dziesięcioro dzieci rodzi się przedwcześnie.
Z okazji Dnia Wcześniaka zapraszamy do Manufaktury. W sobotę i niedzielę (18 i 19.11) w małej rotundzie w Manufakturze zaplanowano m.in. wystawę fotografii o wcześniakach, wspólne wycinanie i kolorowanie skarpetek oraz warsztaty z szydełkowania dla dzieci.
W imieniu małych pacjentów dziękujemy Firmie Fisher-Price za upominki dla małych pacjentów.