Bliźniaki co dwa dni.

Ależ seria: 2×2! W sobotę 31 czerwca w Instytucie Centrum Zdrowia Matki Polki urodziły się bliźniaki. Dwa dni później w poniedziałek 2 lipca przyszło na świat kolejne podwójne rodzeństwo.

W sobotę w Instytucie Centrum Zdrowia Matki Polki urodzili się Maja i Szymon. Mama dzieci – Sandra Żurawska przyjechała do ICZMP aż z Bełchatowa.

– Przecież tu się najbezpieczniej rodzi – mówi.

Bliźniaki urodziły się w 36 tygodniu ciąży przez cesarskie cięcie. Szymon ważył 2340 gram, Maja 2100.

– W Matce Polce jest super opieka – zapewnia pani Sandra. – Niczego mi nie brakowało. Przy porodzie trafiłam na świetną położną. Cały czas ze mną była. Pomaga, uspokajała.

Dzieci i mama czują się znakomicie.

Dwa dni później – w poniedziałek 2 lipca o 9 rano przyszło na świat kolejne rodzeństwo. Poniedziałkowe bliźniaki są mniejsze niż sobotnie, ale urodziły się w 32. tygodniu ciąży. Brat waży 2050 gram, siostra 1960. Obydwoje leżą w inkubatorach w Klinice Neonatologii.

– Bardzo dobrze, że trafiliśmy – mówi Tomasz Krauze, tata bliźniaków. – Przecież pracują tu najlepsi specjaliści.

– Dzieci są w stanie stabilnym – mówi prof. Ewa Gulczyńska, kierownik Kliniki Neonatologii. – Wymagają obserwacji.

Rodzice mają kilka dni na ochłonięcie. Bo trzy dni przed porodem podpisali akt notarialny kupna nowego mieszkania. Mama jeszcze nie miała okazji w nim spać, bo trafiła do szpitala.

Rodzice dziękują pracownikom Kliniki Położnictwa, Perinatologii i Ginekologii za #BezpiecznyPoród.