Obchody Światowego Dnia Wcześniaka 2018 w CH Port Łódź

17 listopada obchodziliśmy Światowy Dzień Wcześniaka. Jego głównym celem jest podniesienie świadomości problemu wcześniactwa, wiedzy na temat wcześniaków, przedwczesnego porodu i jego wszystkich następstw.

Aby dotrzeć z wiedzą na ten temat do jak najszerszego kręgu, pracownicy medyczni klinik neonatologicznych Instytutu Centrum Zdrowia Matki Polki we współpracy z Polskim Towarzystwem Pielęgniarek i Położnych Neonatologicznych zorganizowali obchody Światowego Dnia Wcześniaka w Centrum Handlowym Port Łódź.

Były gry i zabawy z harcerzami w 77PDH BOMBA, występy chórów dziecięcych, wspólne czytanie książeczek dla dzieci, nauka resuscytacji dla dzieci oraz warsztaty „dziergania” ośmiorniczek. Te ostatnie mają ogromne znaczenie dla wcześniaków, które lubią się do nich przytulać.

Zabawa była znakomita!