Czterej muszkieterowie na Uniwersytecie Trzeciego Wieku

Dr Marek Maciejewski, kierownik Kliniki Kardiologii i Wad Wrodzonych ICZMP wygłosił wykład na Uniwersytecie Trzeciego Wieku im. Heleny Kretz.

Auli im. prof. Wacława Szuberta przy ul. Lindleya było niemal pełna. Wykładu „Choroby serca i naczyń u osób w wieku podeszłym. Jak zapobiegać i jak skutecznie leczyć?” słuchało kilkaset osób.

„Studenci” byli zachwyceni nieortodoksyjnym potraktowaniem tematu przez prelegenta. Doktor Maciejewski zamiast straszyć słuchaczy, postawił na dobrą, karnawałową atmosferę. W ramach profilaktyki chorób układu krążenia zachęcał do używania „Czterech Muszkieterów”: wina, kawy herbaty i whisky. Cytował wyniki badań wskazujące na ich prozdrowotne działanie. – Oczywiście, należy pamiętać o odpowiednim dawkowaniu – zastrzegał. – Zbyt duże dawki nie są wskazane.

Prelegent po wykładzie został nagrodzony oklaskami i odpowiadał na pytania. Studenci chcieli się dowiedzieć m.in. do podobne działanie, jak wspomniani „muszkieterowie” ma koniak? – Jeśli jest dobry i stosowany z umiarem, tak – zapewniał dr Maciejewski.

W bieżącym semestrze na Uniwersytecie Trzeciego Wieku wykład wygłosi jeszcze jeden ekspert z ICZMP.

18 stycznia 2019, o godz.13 dr Michał Wojciechowski z Kliniki Ginekologii Operacyjnej, Endoskopowej i Ginekologii Onkologicznej ICZMP będzie mówił „Co kobietom grozi po menopauzie”