Wigilia w Matce Polce

Na Wigilii organizowanej przez Dyrekcję Instytutu Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi spotkali się pielęgniarki, położne, lekarze, pracownicy naukowi i przedstawiciele administracji Instytutu.

– To już nasza piąta wspólna Wigilia – mówił prof. Maciej Banach, dyrektor ICZMP. – To zawsze piękny moment. Z jednej strony czas Świąt, z drugiej podsumowań mijającego roku. Dlatego w tym dniu chciałbym podziękować za znój pracy, zaangażowanie i realizację zadań. Chciałbym życzyć zdrowych wesołych, rodzinnych Świąt.

W spotkaniu uczestniczył ksiądz biskup Marek Marczak, który również złożył życzenia.

– Gromadzimy się w środowisku ludzi, których można nazwać rękami dobrego Jezusa, chcącego uzdrawiać. Życzę Państwu, abyście mieli w swojej pracy dużo siły do świadczenia miłości drugiemu człowiekowi. Lekarze, podobnie jak księża są niestety narażeni na rutynę. Im częściej powtarza się te same czynności, tym trudniej dostrzec, że w naszych rękach dzieje się coś wielkiego. Życzę więc Państwu, abyście mieli światło Ducha Świętego i głęboką wiarę, że Pan Bóg za każdym razem kiedy stawia przed wami drugiego człowieka, chce się Wami posługiwać.