27 finał WOŚP. „Pomaganie dzieciom jest dziecinnie proste”

 

W niedzielę już 27. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Kolejny raz Orkiestra będzie zbierać pieniądze na nowoczesny sprzęt medyczny dla specjalistycznych szpitali dziecięcych. Hasło tegorocznego finału brzmi „Pomaganie dzieciom jest dziecinnie proste”.

Harmonogram 27. Finału WOŚP w Łodzi:

https://uml.lodz.pl/aktualnosci/artykul/27-final-wosp-w-lodzi-sprawdz-co-bedzie-sie-dzialo-id25447/2019/1/11/

Instytut Centrum Zdrowia Matki od początku działalności WOŚP był hojnie obdarowywany. W każdej Klinice pediatrycznej bez problemu znajdziemy fantastyczne urządzenia medyczne, z charakterystycznym czerwonym serduszkiem – symbolem WOŚP. Sprzęt, który przez lata otrzymaliśmy jest wart kilkanaście milionów złotych.

W 2018 roku Instytut CZMP kolejny raz był hojnie obdarowany przez WOŚP. Wartość darowizn przekazanych nam przez Orkiestrę to niemal 2 mln zł.

Najbardziej kosztowny prezent to wart blisko 900 tys. zł aparat do USG, który trafił do Kliniki Kardiologii. Jest wykorzystywany do specjalistycznych badań serca dzieci z najcięższymi wadami.

Kolejną niezwykle ważną darowiznę przywiozło do Matki Polki kilka TIR-ów. Było w nich 170 specjalistycznych łóżek pediatrycznych i leżanek dla rodziców towarzyszących najmłodszym pacjentom. To wyjątkowo cenny dar, bo nowe meble, zastąpiły łóżka, które były używane od otwarcia szpitala jeszcze w latach 80. minionego wieku.

Więcej o nowych łóżkach:

https://www.tvn24.pl/wiadomosci-z-kraju,3/rekordowe-wsparcie-od-wosp,835088.html

Ostatnio Klinika Neonatologii dostała 30 specjalistycznych foteli do kangurowania.

Więcej o fotelach do kangurowania:

http://lodz.wyborcza.pl/lodz/7,35136,24320477,fotele-w-ktorych-dziecko-poznaje-matke-wspanialy-prezent-dla.html

W minionym roku dostaliśmy jeszcze urządzenia do badania słuchu, aparat do badania holtera i pompy objętościowe.

Dlatego Dyrekcja, personel oraz wszyscy mali pacjenci Instytutu Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi serdecznie dziękują Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy za pomoc i ogromne wsparcie dla naszej placówki.

SIĘ MA!