Dodatkowe środki na leczenie niepłodności

 

W wyniku dobrej współpracy z Urzędem Marszałkowskim Województwa Łódzkiego 1 000 000 złotych trafi do Instytutu Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi na leczenie niepłodności. Dodatkowo dzięki staraniom Marszałka i ścisłej współpracy z rządem, Ministerstwo Zdrowia przekaże na ten cel 2 000 000 złotych.

Referencyjny Ośrodek

Klinika Diagnostyki i Leczenia Niepłodności w Instytucie Centrum Zdrowia Matki Polki (ICZMP) powstała pod koniec 2016 roku. Dzięki wsparciu Ministerstwa Zdrowia ulokowano ją w kompleksowo odnowionych pomieszczeniach z bezpośrednim dostępem do dwóch nowoczesnych sal operacyjnych.

Klinika jest referencyjnym ośrodkiem, realizującym Program Kompleksowej Ochrony Zdrowia Prokreacyjnego w Polsce. Tworzy ją zespół wybitnych ginekologów-położników, ściśle współpracujących z lekarzami innych specjalności związanych z medycyną rozrodu: andrologami, endokrynologami, immunologami, genetykami.

Kompleksowe leczenie

Nasi specjaliści obejmują leczeniem pary, bowiem przyczyna niepłodności musi być poszukiwana u mężczyzn i kobiet. Świadczenia realizowane w ramach Programu to wyłącznie metody o skuteczności popartej badaniami naukowymi, nie należy ich wiązać z naprotechnologią. Początek leczenia to głęboka i wielowymiarowa, pogłębiona diagnostyka. Pozwala na wykrycie schorzeń negatywnie wpływających na płodność: u kobiet to np. zespół policystycznych jajników, endometrioza, torbiele, a u mężczyzn np. zaburzenia wpływające na liczbę plemników w nasieniu. Problemy zdrowotne,  utrudniające zajście w ciążę leczymy ambulatoryjnie, poprzez zabiegi operacyjne, farmakologię oraz pomoc psychologiczną.

38 Ciąż

Do grudnia 2018 roku Klinika objęła opieką 402 pary, 38 mogło pochwalić się ciążą. Spodziewamy się, że w 2019 roku będziemy mogli wykazać się jeszcze lepszymi wynikami, ponieważ Marszałek Województwa Grzegorz Schreiber postanowił przekazać milion złotych na leczenie niepłodności w ICZMP. Dodatkowo dzięki jego staraniom, Ministerstwo Zdrowia przekaże na ten cel 2 mln złotych.

Konferencja prasowa w Urzędzie Marszałkowskim

https://www.lodzkie.pl/strona-glowna/aktualnosci/pieni%C4%85dze-na-leczenie-niep%C5%82odno%C5%9Bci#prettyPhoto

Kto może skorzystać z Programu?

W ramach ubezpieczenia zdrowotnego z programu kompleksowej ochrony zdrowia prokreacyjnego w Polsce w latach 2016-2020 mogą korzystać pary. Nie ma ograniczeń wiekowych. Nie potrzebne jest żadne skierowanie. Wystarczy zadzwonić i umówić się na wizytę. Tel. (42) 271 18 04 w godz. 10-12.

Więcej informacji o programie i Regulamin uczestnictwa

https://www.nfz-lodz.pl/dlapacjentow/najczesciej-zadawane-pytania/inne/8111-kompleksowa-diagnostyka-nieplodnosci