Zachorowało Ci dziecko?  NFZ: Nie musisz od razu iść do szpitala

Zima to czas wzmożonych zachorowań. W trosce o naszych pacjentów i ich opiekunów przypominamy, gdzie szukać pomocy w razie nagłego pogorzenia stanu zdrowia w nocy, lub dzień wolny od pracy.

Wiele osób jest przekonanych, że najbardziej fachową pomoc znajdą w szpitalach. To prawda, tylko, że w szpitalu absolutnie pierwszeństwo mają pacjenci w stanach zagrożenia zdrowia i życia. To znaczy, że osoby z mniej poważnymi dolegliwościami na pomoc niejednokrotnie muszą poczekać.

Dlatego przypominamy zalecenia NFZ. „W razie nagłego zachorowania dziecka po godzinie 18 nie musisz od razu udawać się do szpitalnego oddziału ratunkowego lub dzwonić po pogotowie. W każdej dzielnicy Łodzi i w poradniach nocnej opieki w Łódzkiem dyżurują lekarze, także pediatrzy, którzy pomogą Twojemu dziecku.

Więcej o opiece nad dzieckiem w dzień i w nocy

https://www.nfz-lodz.pl/dlapacjentow/dbajodziecko#dziecko3

Pamiętaj! SOR i izba przyjęć to miejsce gdzie przyjmowane są dzieci po wypadkach, z urazami, przywożone przez zespoły ratownictwa medycznego i wstanie zagrożenia życia.

Jeśli życie dziecka nie jest zagrożone to oni udzielą mu pomocy, także w domu. Na wizytę domową możesz wezwać tylko lekarza ze swojej dzielnicy lub powiatu.

Lekarze w poradniach mają zazwyczaj do dyspozycji laboratorium i rentgen.”

Gdzie znajdziesz lekarza w swojej dzielnicy?

https://www.nfz-lodz.pl/dlapacjentow/aktualnosci/7777-nocna-i-swiateczna-opieka-zdrowotna-w-lodzkiem-od-1-pazdziernika-2017-r