8 MARCA ZRÓB CYTOLOGIĘ!

W najbliższy piątek w Dniu Kobiet, 8 marca 2019 r. Instytut Centrum Zdrowia Matki Polki zaprasza na dzień bezpłatnej cytologii.
Niestety, statystyki pokazują, że kobiety nie badają się regularnie, pomimo ryzyka zachorowania na raka. W tym dniu możemy przypomnieć wszystkim paniom, że bezbolesne, trwające kilka chwil badanie może uratować życie.
Bo kobiety wykonujące regularnie badania cytologiczne w specjalistycznych ośrodkach prawie nie umierają z powodu raka szyjki macicy. Tymczasem, ten nowotwór pozostaje długo bezobjawowy i wykonywanie badań dopiero przy pojawiających dolegliwościach jest błędem, który może kosztować życie. Nie warto umierać na raka szyjki macicy z niewiedzy. Wystarczy profesjonalna profilaktyka, by takie ryzyko zmniejszyć niemal do zera.
Na badania zapraszamy wszystkie panie od 25 do 59 lat (liczy się rok urodzenia). Bezpłatne badania cytologiczne wykonuje się co trzy lata.
Kiedy: piątek 8 marca w godz. 8-20
Gdzie: Instytut Centrum Zdrowia Matki Polki, ul. Rzgowska 281/289 – budynek Ginekologiczno-Położniczy), Poradnia Patologii Szyjki Macicy, p. 25