III Bieg Charytatywny ICZMP RUN

Kilkuset biegaczy z całej Polski weźmie udział w III Charytatywnym Biegu ICZMP RUN. Impreza odbędzie się w sobotę 30 marca.
Bieg organizuje Fundacja na Rzecz Rozwoju Instytutu Centrum Zdrowia Matki Polki. Impreza oprócz promocji zdrowego stylu życia ma pomóc Matce Polce i jej pacjentom. Całkowity dochód zostanie przeznaczony na wsparcie podopiecznych Instytutu – najciężej chorych dzieci z całej Polski, oraz na zakup sprzętu ratującego zdrowie i życie pacjentów.
Trasa liczy 5 kilometrów i prowadzi przez tereny szpitala i biegnące wokół ulice. Start będzie na al. Matek Polskich, później zawodnicy pobiegną przez tereny wewnętrzne ICZMP, następnie ul. Paradną i znów al. Matek Polskich. Tą trasę trzeba będzie pokonać dwa razy.
Głównemu biegowi będą towarzyszyć zawody dla dzieci. W biegu ICZMP Mini Run mogą wziąć udział dzieci w wieku 3-15 lat (w zależności od grupy wiekowej do pokonania będą dystanse: 300, 500 i 800 metrów).
Poprzednie edycje biegu cieszyły się ogromnym zainteresowaniem. Uczestniczyło w nich po 500 zawodników. Wśród nich prawdziwe gwiazdy. Wokół Matki Polki biegła m.in. Wanda Panfil, mistrzyni świata w maratonie z 1991 roku z Tokio.
Zapisywać można się na stronie: www.zapisy.inessport.pl