Pierwsza dama w ICZMP

 

W poniedziałek Pierwsza Dama Agata Kornhauser-Duda złożyła wizytę w Instytucie Centrum Zdrowia Matki Polki. Wraz z dyrektorem ICZMP prof. Maciejem Banachem wzięła udział w otwarciu trzech zmodernizowanych klinik onkologicznych (Klinika Chirurgii Onkologicznej i Chorób Piersi z Pododdziałem Chemioterapii, kierowana przez prof. Marka Zadrożnego; Klinika Ginekologii Operacyjnej i Ginekologii Onkologicznej kierowana przez prof. Krzysztofa Szyłło i Klinika Ginekologii Operacyjnej, Endoskopowej i Ginekologii Onkologicznej kierowana przez prof. Andrzeja Malinowskiego). 

Więcej o modernizacji klinik onkologicznych: https://www.iczmp.edu.pl/?p=57422

 

– Każdy pobyt w szpitalu jest dla pacjenta trudnym doświadczeniem, a dla kobiet potrzebujących wyjątkowej intymności szczególnie – mówiła Agata Kornhauser-Duda podczas uroczystości.

To już kolejna wizyta Pierwszej Damy  w ICZMP. W ubiegłych latach spotykała się m.in. z rodzicami wcześniaków urodzonych w Klinice Neonatologii i z personelem medycznym. Za każdym razem wyraziła podziw dla ogromu pracy, determinacji i pasji włożonych w poprawę jakości leczenia i komfortu pacjentów.