Jak pacjent ICZMP został lekarzem

 

To niesamowita historia. Lekarze z Instytutu Centrum Zdrowia Matki Polki ponad 20 lat temu zoperowali małego Filipa, urodzonego z ciężką wadą serca. Przez lata Filip wracał do Matki Polki i postanowił, że zostanie lekarzem. Oczywiście kardiologiem, specjalizującym się w leczeniu wrodzonych wad serca.

Z troski o takich pacjentów powstała w Instytucie Centrum Zdrowia Matki Polki Klinika Kardiologii i Wad Wrodzonych Dorosłych kierowana przez dr. Marka Maciejewskiego. Filip Pawliczak jest jej pracownikiem. Pod kierunkiem prof. Agaty Bieleckiej-Dąbrowy pisze doktorat o wadach wrodzonych serca dorosłych pacjentów.

Historia pacjenta, który został lekarzem i pracuje w szpitalu, gdzie został uratowany, zainteresowała media. Filip Pawliczak został bohaterem tekstu opublikowanego w majowym „Magazynie” łódzkiej „Gazety Wyborczej”.

http://lodz.wyborcza.pl/lodz/7,44788,24741768,ojciec-ochrzcil-go-w-pierwszej-dobie-zycia-przezyl-teraz-leczy.html?fbclid=IwAR3zaue6WAWiiywFrMs0aR5-hvxK7wUKp9821FVNLh8KSHPBJzBrnyJOTjE

Wystąpił też w „Pytaniu na Śniadanie” w TVP2.

http://pytanienasniadanie.tvp.pl/42407204/w-jej-ciele-bije-serce-innego-czlowieka