Monika Kuszyńska gościem warsztatów o karmieniu piersią

Monika Kuszyńska, znana piosenkarka i Ambasadorka Banku Mleka Kobiecego ICZMP była gościem specjalnym warsztatów o karmieniu piersią.

Pani Monika przyjechała na zajęcia z córeczką Kalinką, która urodziła pół roku temu w Matce Polce. Dziewczynka, podobnie jak starszy brat Jeremi jest karmiona piersią. I – jak podkreśla mama – cieszy się dzięki temu dobrym zdrowiem i znakomicie się rozwija.

Pani Monika przekonuje, że problemy z laktacją można i warto rozwiązywać. – Mój syn urodził się przez cesarskie cięcie – opowiada. – Przez kilka dni miałam problem z pokarmem. Dzięki wsparciu i radom konsultantki laktacyjnej z ICZMP – pani Ireny Rychty, Jeremi zaczął ssać. Można powiedzieć, że dla synka jest ona matką chrzestną mleczną. Mam wielkie szczęście, że mam dwójkę zdrowych dzieci – dodaje. – To daje poczucie wdzięczności, które każe mi się pomagać innym. Dlatego wspieram Bank Mleka. Nie tylko dobrym słowem, ale jeśli to możliwe staram się oddawać swoje mleko. Wiem, że w ten sposób pomagam dzieciom, potrzebującym pomocy.

Po wystąpieniu Moniki Kuszyńskiej położne laktacyjne z Instytutu: Ewa Jatczak, Agnieszka Piątkowska, Irena Rychta opowiedziały o faktach i mitach związanych z karmieniem piersią; o tym jak powinna się odżywiać matka karmiąca w pierwszym roku życia dziecka i jak wspierać laktację.

Kolejne warsztaty wkrótce. Zapraszamy

Więcej o Banku Mleka Kobiecego: https://www.iczmp.edu.pl/?p=57541