WOŚP dla Kliniki Chirurgii

Matka Polka dostała kolejny zastrzyk sprzętu od Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Tym razem obdarowana została Klinika Chirurgii, Urologii Dziecięcej i Transplantologii. Otrzymała dwa kardiomonitory, trzy pulsoksymetryi 14 najnowocześniejszych pomp infuzyjnych.

Kilka tygodni temu podobne pompy WOŚP przekazała dla Kliniki Położnictwa, Perinatologii i Ginekologii.Są wyposażone w system zapobiegający błędom medycznym. Uniemożliwiają przedawkowanie leku, podanie go zbyt szybko, lub zbyt wolno.

Monitory i pulsoksymetry będą służyć do monitorowania czynności życiowych u pacjentów trafiających do Kliniki Chirurgii po wypadkach i oparzeniach.

Prof. AnnaPiaseczna-Piotrowska, kierownik Klinika Chirurgii, Urologii Dziecięcej i Transplantologii o sprzęcie od WOŚP