Ogromne zainteresowanie leczeniem niepłodności w ICZMP

Nie ma dnia, by do Klinika Ginekologii, Rozrodczości i Terapii Płodu oraz Diagnostyk i Leczenia Niepłodności w Instytucie Centrum Zdrowia Matki Polki (ICZMP) nie zgłaszały się pary szukające pomocy w walce z niepłodnością. Od początku 2019 roku Klinika objęła opieką aż 276 par. Na początku lipca jedna z jej pacjentek, która od lat bezskutecznie leczyła się z powodu niepłodności, urodziła bliźniaki.

Klinika Ginekologii, Rozrodczości i Terapii Płodu oraz Diagnostyk i Leczenia Niepłodności w Instytucie Centrum Zdrowia Matki Polki powstała pod koniec 2016 roku. Dzięki wsparciu Ministerstwa Zdrowia ulokowano ją w kompleksowo odnowionych pomieszczeniach z bezpośrednim dostępem do dwóch nowoczesnych sal operacyjnych.

https://www.facebook.com/iczmp/videos/245559309699224/

Klinika jest referencyjnym ośrodkiem, realizującym Program Kompleksowej Ochrony Zdrowia Prokreacyjnego w Polsce. Tworzy ją zespół wybitnych ginekologów-położników, ściśle współpracujących z lekarzami innych specjalności związanych z medycyną rozrodu: andrologami, endokrynologami, immunologami, genetykami.

Kompleksowe leczenie

Nasi specjaliści obejmują leczeniem pary, bowiem przyczyna niepłodności musi być poszukiwana u mężczyzn i kobiet. Świadczenia realizowane w ramach Programu to wyłącznie metody o skuteczności popartej badaniami naukowymi, nie należy ich wiązać z naprotechnologią. Początek leczenia to głęboka i wielowymiarowa, pogłębiona diagnostyka. Pozwala na wykrycie schorzeń negatywnie wpływających na płodność: u kobiet to np. zespół policystycznych jajników, endometrioza, torbiele, a u mężczyzn np. zaburzenia wpływające na liczbę plemników w nasieniu. Problemy zdrowotne,  utrudniające zajście w ciążę leczymy ambulatoryjnie, poprzez zabiegi operacyjne, farmakologię oraz pomoc psychologiczną.

Kto może skorzystać z Programu?

W ramach ubezpieczenia zdrowotnego z programu kompleksowej ochrony zdrowia prokreacyjnego w Polsce w latach 2016-2020 mogą korzystać pary. Nie ma ograniczeń wiekowych. Nie potrzebne jest żadne skierowanie. Wystarczy zadzwonić i umówić się na wizytę. Tel. (42) 271 18 04; (42) 271 18 07 w godz. 8-15:35.

Email: nieplodnosc@iczmp.edu.pl

Więcej informacji o programie i Regulamin uczestnictwa

https://www.nfz-lodz.pl/dlapacjentow/najczesciej-zadawane-pytania/inne/8111-kompleksowa-diagnostyka-nieplodnosci

 

Wykaz świadczeń objętych finansowaniem w ramach Programu:
https://zdrowie.lodzkie.pl/aktualnosci/wydarzenia/trwa-realizacja-programu-kompleksowej-ochrony-zdrowia-prokreacyjnego

 

Warunkiem przystąpienia do programu jest zapoznanie się z nast. dokumentami: