Cztery pary bliźniąt w trzy dni. „Spełnione marzenie”

W ciągu trzech dni w Klinice Położnictwa, Perinatologii i Ginekologii Instytutu Centrum Zdrowia Matki Polki urodziły się aż cztery pary bliźniąt.

„Kumulacja” rozpoczęła się we wtorek 9 lipca. Wtedy na świat przyszli Gniewko i Mieszko Woźniakowie. Ich mama przyjechała do Matki Polki z Pęczniewa nad Zalewem Jeziorsko. Jak mówi, po drodze ma kilka innych porodówek, ale musiała je ominąć, bo miała tzw. trudną ciążę (ciąża jednokosmówkowa, z jednym łożyskiem). – Wszyscy lekarze, u których byłam kierowali mnie do ICZMP.

Chłopcy urodzili się w 35 tygodniu. Są zdrowi. Starszy Gniewko (w szarym beciku) ważył 2100 gram i mierzył 42 cm, Mieszko 2600 g i 42 cm.

W domu na braci czeka trzy i pół letnia siostrzyczka Jagoda, która mówi, że nie może się doczekać na „swoich chłopaków”.

Następnego dnia urodzili się dwaj kolejni bracia: Oskar (z lewej) i Franek Szczytowscy. Ich mama przyjechała z Końskich. I jak mówi, wybrała Matkę Polkę, bo liczył się dla niej bezpieczny poród.

Bracia urodzili się w 36 tygodniu ciąży. Oskar ważył 2389 g, a Franek 2350 g

W czwartek 11 lipca na porodówce odebrano dwie pary.

Maja i Mikołaj Chojnaccy. Urodzili się w 35. tygodniu ciąży.  Dziewczyna ważyła 2440 g i mierzyła 51 cm, chłopiec 2400 g i 51 cm.

– Mam już trójkę dzieci – mówi ich mama, pani Agnieszka. – Sami chłopcy. Wreszcie spełniło się moje marzenie o córeczce!

W Sali obok są Nadia i Julek Bugajscy. Ich mama przyjechałado ICZMP z Sydołu pod Radomiem. Mówi, że zależało jej na porodzie w szpitalu, który cieszy się dobrą opinią i dysponuje Kliniką Neonatologii.

Nadia ważyła 2370 g i mierzyła 52 cm, Julek: 2530 g i 54 cm.