Trojaczki z Matki Polki

Natalia, Antoni i Kacper to piękne i zdrowe trojaczki, które 24 lipca zostały wypisane do domu. Dzieci urodziły się 16 czerwca w Klinice Położnictwa, Perinatologii i Ginekologii Instytutu Centrum Zdrowia Matki Polki. Ciąża trwała tylko 30 tygodni. W momencie porodu maluchy ważyły od 1220 do 1400 g. (największa była dziewczynka).  Dlatego przez półtora miesiąca nad rozwojem trojaczków czuwali specjaliści z Kliniki Neonatologii Instytutu CZMP.

Dwójka dzieci wymagała wspomagania oddechu. – Po dwudniowym, dość poważnym kryzysie, kłopoty minęły – opowiada pani Anna, mama trojaczków.

23 lipca została wypisanaNatalia, 24 lipca jej bracia. Maluchy ważą ponad 2 kg i czują się dobrze. W domu czekały na nich dwie starsze siostry.

Narodziny trojaczków zdarzają raz na 6,5 tysiąca ciąż. Większość ciąż mnogich z makroregionu trafia do ICZMP. W 2019 roku w Instytucie trojaczki urodziły się dwukrotnie, bliźniaki aż 71 razy. W 2018 odnotowaliśmy sześć porodów trojaczków i 175 bliźniaków.