Kilkadziesiąt nowych pielęgniarek w Matce Polce

Instytut Centrum Zdrowia Matki Polki systematycznie zwiększa zatrudnienie pielęgniarek i położnych. Od stycznia 2019 zatrudniliśmy ich 65, z czego 22 rozpoczęło pracę we wrześniu. W poniedziałek 23 września przywitaliśmy 15 kolejnych. Będą opiekować się pacjentami w Klinikach Położnictwa, Perinatologii i Ginekologii; Kardiologii; Neurologii; Intensywnej Terapii Wad Wrodzonych Noworodków i Niemowląt; Pediatrii, Immunologii i Nefrologii; na Bloku Operacyjnym Pediatrycznym i w Zespole Poradni Specjalistycznych.

Dla większości pielęgniarek i położnych przyjętych we wrześniu, Instytut Centrum Zdrowia Matki Polki jest pierwszym miejscem pracy po studiach. W pierwszym dniu pracy z absolwentkami spotkał się prof. Maciej Banach, dyrektor ICZMP.

– Po pierwsze mamy tutaj mamy najtrudniejszych pacjentów i w związku z tym najcięższą pracę – mówił.-  Ale mam nadzieję, że ani pracy, ani wiedzy, którą zdobędziecie się nie boicie. Dzięki nim wkrótce staniecie się najbardziej kompetentnymi specjalistkami. Po drugie zawsze macie wsparcie przełożonych i dyrekcji. I wreszcie po trzecie, bardzo chcemy inwestować w wasz dalszy rozwój. Jeżeli będziecie miały pomysł na kursy, specjalizacje,pogłębianie waszych kompetencji, możecie liczyć na wsparcie.

Dyrektor poprosił nowe pielęgniarki o wsparcie w planowanym remoncie Kliniki Położnictwa, Perinatologii i Ginekologii. – Dzięki niemu za półtora roku będzieciepracować w jednym z najnowocześniejszych ośrodków położniczych w Europie – dodał.

W ICZMP pracuje 1028 pielęgniarek i położnych.Warto nadmienić, że jeszcze w połowie 2015 roku zatrudnialiśmy ich  872 (156 mniej niż obecnie).