Najnowocześniejszy tomograf od WOŚP dla ICZMP

Do Instytutu Centrum Zdrowia Matki Polki przyjechał właśnie niezwykły tomograf komputerowy. Ufundowała go Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy.

Aparat jest monotowany w Zakładzie Diagnostyki Obrazowej w pawilonie pediatrycznym ICZMP. Pierwsze badania jeszcze w listopadzie.

Aquilion ONE GENESIS Edition to najnowocześniejszy i najbardziej zaawansowany technologicznie 320 rzędowy tomograf w regionie. Pozwala na łatwiejsze wykonywanie skomplikowanych badań, zmniejszenie dawek promieniowania oraz przyczynia się do poprawy dokładności diagnostycznej i powtarzalności badań. Wszystkie etapy, od planowania do rekonstrukcji i przetwarzania danych można zestawić w jednym protokole.

Unikalna budowa detektorów o najcieńszej na rynku warstwie 0,5 mm oraz zaawansowane algorytmy rekonstrukcyjne sprawiają, że wiele badań można wykonać w jednym obrocie układu lampa RTG- detektor, co dla pacjenta oznacza mniejszą dawkę promieniowania. To niezwykle ważne, bo nowy tomograf będzie wykorzystywany głównie do badania dzieci.

Aparat umożliwia badania pacjentów pediatrycznych ,kardiologicznych, neurologicznych, onkologicznych, ortopedycznych którzy posiadają metalowe implantanty.

Pomieszczenie badań pacjenta będzie wyglądało raczej jak wesołe przedszkole, a nie szpitalna pracownia. Wystrój będzie nawiązywać do wioski skrzatów.

Jesteśmy dumni, że dostaliśmy tak niesamowite urządzenie. Dziękujemy dyrygentowi WOŚP – Jurkowi Owsiakowi i wszystkim, którzy wspierają Orkiestrę.