Wykład na Uniwersytecie Trzeciego Wieku

Instytut Centrum Zdrowia Matki Polki kontynuuje współpracę z Łódzkim Uniwersytetem Trzeciego Wieku im. Heleny Kretz.

Wykład „Dlaczego seniorki powinny chodzić do ginekologa” wygłoszony przez dr Magdalenę Kajdos z Kliniki Ginekologii Operacyjnej i Ginekologii Onkologicznej zainaugurował kolejny sezon współpracy Instytutu z UTW.

Podczas spotkania w Auli W12 na Wydziale Biologii i Ochrony Środowiska UŁ było kilkadziesiąt osób.

– Dlaczego nie chodzimy do ginekologa? – zagadnęła słuchaczki dr Kajdos. – Wiele Pań myśli: mam swoje lata po co mi to? Są pacjentki, które się wstydzą. Niektóre się boją. Inne nie lubią tego badania.

„Studentki” z zainteresowaniem słuchały wykładu. Chyba dały się przekonać, że do ginekologa warto chodzić w każdym wieku, bo na koniec nagrodziły wykładowczynię oklaskami i ustawiły się w kolejce z pytaniami.

Alicja Korytkowska, prezes ŁUTW zaprosiła słuchaczy na kolejne wykłady organizowane we współpracy z ICZMP.

W tym semestrze „studenci” UTW będą mieli możliwość wysłuchania: prof. dr hab. n. med. Elżbiety Czkwianianc, kierownika Klinika Gastroenterologii, Alergologii i Pediatrii („Czy warto korzystać z probiotyków?”,  08.01.2020, godz. 12.30) oraz mgr Anety Gwozdowskiej, dietetyka Klinicznego („Co i jak jeść, żeby długo żyć” – 17.01.2020, godz. 13).

Dotychczas na Uniwersytecie Trzeciego Wieku im. Heleny Kretz wykładali nast. eksperci z ICZMP: prof. Agata Bielecka-Dąbrowa, kierownik Pododdziału Niewydolności Serca;  prof. Andrzej Lewiński, kierownik Kliniki Endokrynologii i Chorób Metabolicznych; dr Marek Maciejewski, kierownik Kardiologii i Wad Wrodzonych Dorosłych i prof. Marek Zadrożny, kierownik Kliniki Chirurgii Onkologicznej i Chorób Piersi.