Czek na 200 tys. zł od firmy Amazon

Kilka tygodni temu w Pawlikowicach pod Łodzią powstało centrum logistyczne firmy Amazon. Jego pracownicy natychmiast przyłączyli się inicjatywy „Miesiąc Świadomości Nowotworów Dziecięcych”, realizując kampanię Amazon Goes Gold. Oddziały firmy na całym świecie, w tym w Polsce, biorą udział w programie, aby zwiększyć świadomość chorób onkologicznych, a także, aby zwrócić uwagę na wysiłek wielu organizacji zaangażowanych w poszukiwanie skutecznej terapii nowotworowej.

– Nasi pracownicy, na znak solidarności z małymi pacjentami, przychodzą w wybrane dni do pracy w piżamach, a my następnie wspieramy wybrane organizacje opiekujące się chorymi w całej Polsce. – mówi Cezary Pieczetowski, Dyrektor Centrum Logistyki Amazon w Pawlikowicach pod Łodzią. – W tym roku do akcji włączyło się ponad 55 proc.  naszego zespołu w Pawlikowicach, wspaniałych osób wrażliwych na szczególne potrzeby dzieci.

Efekt? Zaangażowanie pracowników Amazona z Pawlikowic zadecydowało, że główna donacja akcji   Amazon Goes Gold trafi do Instytutu Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi.

W środę 11 grudnia dyrektor Pieczetowski wraz z pracownikami przekazał prof. Maciejowi Banachowi, dyrektorowi ICZMP symboliczny czek.

– Dzięki tym wspaniałym ludziom trzymam w ręku czek na 200 tys. zł – mówi prof. Maciej Banach. – Bardzo się z tego cieszę i bardzo za to dziękuję. To dar serca, który trafi do Kliniki Neurochirurgii Instytutu Centrum Zdrowia Matki Polki, gdzie są operowane dzieci z guzami mózgu, z bardzo poważnymi wadami kręgosłupa. Są to pacjenci, którzy bardzo potrzebują hospitalizacji i leczenia w najlepszych warunkach i z najlepszym sprzętem.

Pieniądze zostaną przeznaczone na remont sal pobytowych dla dzieci o specjalnych potrzebach w Klinice Neurochirurgii. – Łącząc siły możemy realnie przyczynić się do polepszenia jakości życia dzieci cierpiących na choroby nowotworowe i zapewnić im potrzebne wsparcie w leczeniu – powiedział dyrektor regionalny Amazon ds. operacji, Marian Sepesi.

– To naprawdę bardzo budujące, że są takie osoby jak Pan Dyrektor Cezary Pieczentowski i cały jego zespół mówił prof. Maciej Banach. – W imieniu wszystkich naszych pacjentów dziękuję za ten dar serca. Za to że jesteście tak wyjątkowi. Oby więcej takich ludzi, oby więcej takich firm.

W uroczystości przekazania czeku uczestniczył Waldemar Buda, sekretarz stanu w Ministerstwie Funduszy i Polityki Regionalnej. – Cieszę się, że Amazon, jak każdy biznes nakierowany na zysk, bardzo poważnie myśli o działalności  społecznej – mówił. – Zaangażowanie firmy tak krótko działającej w okolicach Łodzi pokazuje, że najbliższa perspektywa dla takich jednostek jak Instytut Centrum Zdrowia Matki Polki może być niezwykle owocna.