Wigilijne spotkanie

Na tradycyjną Wigilię organizowaną przez Dyrekcję Instytutu Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi przyszli: pielęgniarki, położne, lekarze, pracownicy naukowi i przedstawiciele administracji Instytutu.
Przywitał ich prof. Maciej Banach, dyrektor ICZMP: – Chcę Wam podziękować za ciężką pracę. Za to, że uszczęśliwiacie pacjentów. Za to, że dzięki Wam mają nadzieję, że wszystko może być dobrze, że mogą spędzić święta bez lęku o swoje dzieci, rodziny i mogą się cieszyć z atmosfery Świąt. Chciałbym Wam życzyć zdrowych i wesołych Świąt, no i odpoczynku – choć ja odpoczywać nie potrafię. I jeszcze jedno. Święta to czas, by dać dobro innym. Dawajcie je, bo ono wraca.
O dawaniu dobra mówił również bp. Marek Marczak.
– Usłyszeliśmy na początku spotkania Ewangelię, czyli dobrą nowinę. Myślę, że każdy z nas chce otrzymywać w życiu dobre nowiny. Ludzie, którzy przybywają do tego szpitala na wejściu przybywają z ogromem problemów, cierpień, wątpliwości i czekają właśnie na dobra nowinę. Państwo często jesteście zwiastunami dobrej nowiny, nadziei.
Dziś gromadzimy się słuchając dobrej nowiny, którą Pan Bóg chce nam przekazać. Pan Bóg stworzył człowieka na swój obraz i podobieństwo. Pan Bóg przegląda się w nas. Co to znaczy, możemy zrozumieć gdy Bóg staje się człowiekiem. I teraz będziemy celebrować tę prawdę, że Bóg staje się człowiekiem. To jest prawda, którą nie wszyscy chcą przyjąć. Ale każdy, nawet jeśli w drugim nie potrafi dostrzec podobieństwa do Boga, chciałby by w nim je dostrzeżono. By zobaczyć we mnie godność, wartość jako człowieka i że życie, które posiadam ma wartość nieocenioną.
Dziś chciałbym życzyć Państwu, byście mieli w sobie tę łaskę od Boga – byście w drugim człowieku zwłaszcza tym potrzebującym, chorym, przychodzącym z trudności – zobaczyli Boga, który przychodzi do nas. Życzę Wam byście tego w życiu doświadczali często. Życzę, by czas świąteczny był dla was czasem odpoczynku. Wesołych Świąt.