Szóste trojaczki

Ada, Nela i Mikołaj to szóste w 2019 roku trojaczki, które urodziły się w Instytucie Centrum Zdrowia Matki Polki. Dzieci przyszły na świat w 33 tygodniu ciąży, poprzez cesarskie cięcie.

Pierwsza była Ada (2100 g), druga Nela (2030 g) i trzeci Mikołaj (3220 g). Jak mówi dr hab. Mariusz Grzesiak, kierownik Kliniki Perinatologii, Ginekologii i Położnictwa to, że dzieci urodziły się tak duże, to duża zasługa mamy – Karoliny, która długo dzielnie znosiła niełatwą ciążę.

– W takiej ciąży liczy się każdy dzień, bo on sprawia, że jest większa szansa na to, że dzieci będą się prawidłowo rozwijać – podkreśla dr hab. Grzesiak.

Dzieci są zdrowe. W domu czekają na nie dwie siostry:  Pola i Iga.

Łódzka firma Martello przygotowała dla naszych trojaczków piękny upominek – kocyki z organicznej bawełny z imionami, datami i godzinami narodzin każdego dziecka. Rodzicom przekazał je dr Mariusz Grzesiak wraz z prowadzącą ciążę dr Małgorzatą Wlazłowicz i oddziałową Elżbietą Słowińską. Dziękujemy!
#BezpiecznyPoród

Więcej o trojaczkach:

TVP3

W ICZMP przyszły na świat kolejne trojaczki. To już szósty przypadek w tym roku

https://lodz.tvp.pl/45893296/w-iczmp-przyszly-na-swiat-kolejne-trojaczki-to-juz-szosty-przypadek-w-tym-roku

Express Ilustrowany

Nela, Mikołaj i Ada są szóstymi trojaczkami urodzonymi w tym roku w „Matce Polce”

https://expressilustrowany.pl/nela-mikolaj-i-ada-maja-po-11-dni-sa-szostymi-trojaczkami-urodzonymi-w-tym-roku-w-matce-polce/ar/c1-14672203

“Fakt”

Potrójne szczęście na gwiazdkę

https://www.fakt.pl/wydarzenia/polska/lodz/trojaczki-urodzily-sie-w-centrum-zdrowia-matki-polki/9gp89j4

Wirtualna Polska

Ada, Nela i Mikołaj są już w domu. Szóste w tym roku trojaczki przyszły na świat w ICZMP

https://wiadomosci.wp.pl/lodz-ada-nela-i-mikolaj-sa-juz-w-domu-szoste-w-tym-roku-trojaczki-przyszly-na-swiat-w-iczmp-6461643467097729a