VI Bal Charytatywny Fundacji Na Rzecz Rozwoju ICZMP

W ostatnią sobotę karnawału odbędzie się Bal Charytatywny organizowany przez Fundację Na Rzecz Rozwoju ICZMP. To już szósta edycja imprezy. Spotykamy się  22 lutego o godz. 19 w Hotelu Vienna House Andel’s.

Instytut Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi jest uznaną i wiodącą w Polsce placówką w dziedzinie położnictwa, ginekologii i pediatrii. To ośrodek o najwyższym poziomie referencyjności, zapewniający kompleksową opiekę na najwyższym światowym poziomie od ciąży, poprzez okres noworodkowy i wiek dziecięcy, po schorzenia ginekologiczne  – również wieku menopauzalnego i pomenopauzalnego.

Każdego roku hospitalizujemy prawie 50 000 pacjentów. Większość z nich wymaga nie tylko specjalistycznej opieki medycznej, ale także najnowocześniejszego sprzętu, najnowszych leków, najlepszych warunków opieki i pobytu.

Aby spełnić oczekiwania naszych podopiecznych, a także ich wesprzeć, już szósty raz organizujemy niezwykłą imprezę. To bal karnawałowy z tańcami, występami artystycznymi, pysznym jedzeniem. Od lat spotykamy się na nim w gronie wspierających nas przyjaciół. Dlatego na imprezie panuje znakomita, wręcz rodzinna atmosfera.

Ponieważ Bal jest imprezą charytatywną, bardzo ważną jego częścią są licytacje. To już tradycja, że wystawiamy na nich przedmioty ofiarowane przez znane osoby: np. biżuterię ofiarowaną przez parę prezydencką, broszkę premier Beaty Szydło, koszulkę Marcina Gortata, czy książki z autografami Andrzeja Sapkowskiego. Ale największym powodzeniem cieszą prace plastyczne przygotowane przez pacjentów ICZMP. Niektóre są sprzedawane za astronomiczne wręcz kwoty.

Do tej pory uzyskane pieniądze (dotychczas w sumie ok. 1 mln zł) były przeznaczane na zakup sprzętu medycznego dla kardiologów, chirurgów dziecięcych, okulistów, laryngologów i radiologów. Ponieważ Matka Polka od sześciu lat jest przebudowie, potrzeby nadal są ogromne. Warto przypomnieć, że w 2020 roku kończy się remont i rozbudowa Szpitalnego Oddziału Ratunkowego, szpitalnej apteki. Planujemy także odnowienie Klinik Gastrologii, Nefrologii i Pediatrycznego Bloku Operacyjnego.

Ale szpital to nie tylko mury i sprzęt. Dlatego w tym roku planujemy wesprzeć naszych pacjentów. Wielu z nich to niesamowici ludzie. Z fantastycznymi pasjami, talentami i bardzo daleko sięgającymi aspiracjami. Najbardziej wyjątkowym  chcemy ufundować stypendia, które pozwolą na realizację marzeń.

6 Bal Charytatywny

Fundacji Na Rzecz Rozwoju Instytutu Centrum Zdrowia Matki Polki

Kiedy:

22 lutego 2020, godz. 19

Gdzie:

Hotel Vienna House Andel’s

Ul. Ogrodowa 17, Łódź

Zaproszenia:

Cegiełki w cenie 350 zł.

Wpłata darowizna na cele statutowe na konto Fundacji:

O Balu informują łódzkie media

„Dziennik Łódzki”: Chcą dawać stypendia dla małych pacjentów szpitala Matki Polki.

TVP 3: Bal charytatywny okazją do zbiórki pieniędzy na Fundację Instytutu Centrum Zdrowia Matki Polki