Dzień Honorowej Dawczyni Mleka Kobiecego

19 maja obchodzimy Dzień Honorowej Dawczyni Mleka Kobiecego. Święto ustanowiono w 2010 roku.

Jest to dzień, w którym chcemy wyrazić wdzięczność tym wszystkim Kobietom karmiącym, które dzielą się bezcennym darem – swoim mlekiem. Dzień, w którym dziękujemy WAM za dar bezinteresownego podejmowania trudu pozyskiwania nadwyżek swojego mleka z myślą o  dzieciach najbardziej potrzebujących i Ich matkach. Dziękujemy w imieniu dzieci i Ich rodziców.

Mleko Kobiece gromadzone w Banku Mleka Instytutu Centrum Zdrowia Matki Polki podawane jest noworodkom urodzonym przedwcześnie, dzieciom chorym. Jest dla nich lekarstwem. Dzięki niemu wspieramy ich rozwój od pierwszych chwil życia. Ich matki mają niewystarczającą ilość mleka po porodzie i są wdzięczne innym kobietom za gest podzielenia się najcenniejszym darem. Świadomość, że inne matki pozyskują większe ilości mleka motywuje je do działania. Podejmują trud odciągania, pozyskiwania mleka dla swojego dziecka, dzięki czemu same w  przyszłości często stają się Honorowymi Dawczyniami Mleka.

Od powstania Banku Mleka w ICZMP (styczeń 2019r.) dzielenie się mlekiem podjęło 100 kobiet – Honorowych Dawczyń Mleka. Każdej z Was dziękujemy! Za każdy mililitr mleka, za uśmiech, za radość.

Serdecznie zapraszamy mamy karmiące, które chciałyby stać się częścią tego dzieła – bezinteresownego dzielenia się mlekiem kobiecym do nas do Banku Mleka ICZMP.

Tel. (42) 271 10 20  lub e-mail: bankmleka@iczmp.edu.pl