Komunikat dotyczący wizyt opiekunów prawnych dzieci hospitalizowanych w klinikach intensywnego nadzoru.

Szybka diagnostyka, skuteczne leczenie i ratowanie życia naszych Maluszków to cel nadrzędny Klinik ICZMP. Równie ważne jest ich bezwzględne bezpieczeństwo, szczególnie w czasie drugiej fali pandemii (kolejny rekord zakażeń w dniu 1.10.2020 – 1967, w tym 117 z województwa łódzkiego).

Zdajemy sobie także sprawę jak ważny jest kontakt matki i/lub ojca z dzieckiem, szczególnie tych dotkniętych ciężką chorobą, długo hospitalizowanych. Dlatego chcemy wykonać pierwszy krok, by to w ściśle uzasadnionych okolicznościach, z zachowaniem wszystkich możliwych środków bezpieczeństwa, stało się to możliwe. To pierwszy krok, za którym miejmy nadzieję, będą możliwe kolejne, ale w pierwszej kolejności musimy monitorować aktualną sytuację epidemiczną i bezwzględnie nie narażać naszych kochanych dzieci, ich rodziców, a także personelu klinik neonatologicznych, by nigdy ich nie zabrakło, by zawsze mieli możliwości pomagać i byśmy nigdy nie zostali zmuszeni do zamknięcia kliniki z powodu pandemii.

Komunikat w sprawie wizyt opiekunów prawnych dzieci hospitalizowanych w klinikach intensywnego nadzoru.

Ustalony tryb postępowania obowiązuje do odwołania.