Wyjątkowa iluminacja na Światowy Dzień Wcześniaka

Fiolet to kolor symbolizujący wcześniactwo. We wtorek  17 listopada do 23.59 budynek Instytutu Centrum Zdrowia Matki Polki będzie podświetlony na fioletowo. Tak obchodzimy święto naszych wyjątkowych pacjentów – Światowy Dzień Wcześniaka. Iluminację przygotowała dla nas firma Transfer Multisort Elektronik.

– 17 listopada jest świętem Wojowników – mówi prof. Maciej Banach, dyrektor ICZMP . To święto Rodziców, którzy każdego dnia drżą o życie swojego dziecka urodzonego przedwcześnie. Jest świętem wielkiej miłości, strachu i heroicznej walki o życie. Wspomnienia tego trudnego okresu pozostają z Nimi na zawsze. To również święto najlepszych Zespołów Neonatologicznych na całym świecie. W naszym Instytucie „Centrum Zdrowia Matki Polki” to kadra dwóch wysokospecjalitycznych Klinik, która od ponad 30 lat ratuje życie dzieci z niską masą urodzeniową. Jestem dumny, że Nasz Zespół tworzą wyjątkowi ludzie oddani Pacjentom i ich rodzinom. Drugi raz świętujemy z firmą TME i dziękujemy za przygotowanie iluminacji świetlnej budynku.  

Jedno na 10 dzieci rodzi się w Europie przedwcześnie. W Polsce liczba wcześniaków urodzonych każdego roku to około 26 tysięcy.