Zbiórka na remont kliniki neurologii

Kliniki Neurologii Rozwojowej i Epileptologii Insytutu Centrum Zdrowia Matki Polki to jedyny w województwie łódzkim ośrodek zajmujący się leczeniem chorób układu nerwowego u dzieci od 1 miesiąca do 18 roku życia. Hospitalizujemy pacjentów z makroregionu łódzkiego i całej Polski. W Klinice prowadzone są programy terapeutyczne NFZ dedykowane pacjentom z rdzeniowym zanikiem mięśni, stwardnieniem rozsianym, autoimmunologicznym zapaleniem mózgu, polineuropatiami czy miastenią. Specjalizujemy się w diagnostyce i leczeniu padaczki lekoopornej, chorób autoimmunologicznych układu nerwowego oraz schorzeń neurometabolicznych.

Klinika jest wyjątkowa z jeszcze jednego względu – to oddział, który nigdy nie był remontowany. Bardzo nam zależy na jego odnowieniu, ponieważ jego pacjenci – dzieci z ciężkimi chorobami układu nerwowego wraz z rodzicami spędzają w starych pomieszczeniach tygodnie.

Instytut Centrum Zdrowia Matki Polki prowadzi obecnie wiele remontów – m.in. trwa kompleksowe odnawianie klinik położniczych i bloku porodowego. Ponadto przygotowujemy się do kompleksowego remontu pediatrycznego bloku operacyjnego i części klinik pediatrycznych.

Ponieważ nie możemy liczyć na nieograniczone wsparcie środkami unijnymi i budżetowymi, postanowiliśmy sami zebrać pieniądze na zaspokojenie jednej z najbardziej palących potrzeb – tj. remont neurologii.

Zbiórkę poprowadzi Fundacja na Rzecz Instytutu Centrum Zdrowia Matki Polki.

Oto nasze dane:

http://fundacjaiczmp.pl

Fundacja na Rzecz Rozwoju Instytutu Centrum Zdrowia Matki Polki; ul. Rzgowska 281/289 93-338 Łódź, NIP 7292707134

KRS 0000541070

nr konta bankowego Fundacji: Bank Pekao SA: 49 1240 1545 1111 0010 6173 3991

O naszej akcji obszernie informują media

TVP3 Łódź

TOYA

PAP

Onet.pl

Wyborcza.pl

Radio Łódź

Radio Eska

Rynek Zdrowia