Media o Nas 2014

24
grudnia


instytuty_badawcze pdf
Jubileusz 25-lecia Instytutu Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi 

24
grudnia


Express pdf

Cud narodzin
Kamila Kochanowskaod 18 lat pracuje jako położna w Instytucie Centrum Zdrowia matki polki w Łodzi. Przywitała na świecie ponad tysiąc noworodków, ale nadal gdy widzi pulchnego maluszka w ramionach mamy i przejętego tatę, łza się jej w oku kręci


24
grudnia


GW pdf

W łódzkich szpitalach dzieją się cuda
Lekarzom z Kliniki Kardiochirurgii Dziecięcej w Uniwersyteckim Szpitalu w Prokocimiu, której szefem jest prof. Janusz Skalski, udało się uratować chłopca. Informacja obiegła cały świat. W prasowych i internetowych nagłówkach słowo cud odmieniano przez wszystkie przypadki.


19
grudnia


puls biznesu pdf

Lista największych szpitali. Rozmowa z dyrektorem, prof. Maciejem Banachem.


18
grudnia


puls medycyny pdf
Trzeba przede wszystkim rozmawiać i negocjować
Z prof. Maciejem Banachem, od lutego 2014 r. dyrektorem Instytutu „Centrum  Zdrowia Matki Polki” w Łodzi, rozmawia Monika Wysocka.

10
grudnia


prenatal cardiology1 pdf
Jubileusz 25-lecia Instytutu Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi

25
listopada


GW pdf

Kardiolodzy z Instytutu Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi najpierw uratowali dziewczynkę, która miała ciężką wadę serca, a później podczas zabiegu, bez użycia igły i nitki, wszczepili jej zastawkę.


24
listopada


puls medycyny pdf
25 lat Centrum Zdrowia Matki Polki. 21-22 listopada 2014 r. Instytut Centrum Zdrowia Matki Polki obchodził 25-lecie istnienia. Podczas konferencji naukowej pod patronatem honorowym małżonki prezydenta RP Anny Komorowskiej dyrektor placówki prof. Maciej Banach zapowiedział restrukturyzację, która da szanse na rozwój i modernizację Instytutu.

24
listopada


rynekzdrowia pdf

PAP/Rynek Zdrowia,  Łódź: Centrum Zdrowia Matki Polki – jubileusz pod znakiem restrukturyzacji Instytut Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi obchodził w piątek (21 listopada) 25. rocznicę działalności. Z tej okazji dyrektor placówki prof. Maciej Banach przedstawił plany jej rozwoju – będą inwestycje i modernizacje, ale najpierw Instytut musi być poddany restrukturyzacji.


19 listopada


GW pdf
Zrobili Olkowi miejsce na płuca

17 listopada


GW pdf
Fioletowa iluminacja Matki Polki

12
listopada


puls medycyny pdf
Złoty Skalpel 2014 dla balonowej angioplastyki tętnic płucnych

4 listopada


GW pdf

Najnowocześniejsza klinika dla noworodków w Polsce otwarta w Instytucie Centrum Zdrowia Matki Polki


27 października


rynekzdrowia pdf
27 października w Instytucie Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi odbyło się uroczyste przekazanie sprzętu medycznego, zakupionego przez Stowarzyszenie „Przyjaciele Świata”. Zebrane środki finansowe pozwoliły m.in. na zakup najnowocześniejszy w Polsce fetoskopu dla Kliniki Ginekologii, Rozrodczości i Terapii Płodu.

27 października


 dziennik pdf
Stowarzyszenie „Przyjaciele Świata” ufundowało dla Instytutu Centrum Zdrowia Matki Polki nowoczesne urządzenie, dzięki któremu będzie można ratować życie nienarodzonym dzieciom.

25
października


Express pdf

Dłuższy pacjent, zdrowszy pacjent – rozmowa z prof. Kryspinem Niedzielskim kierownikiem Kliniki Ortopedii i Traumatologii Instytutu Centrum Zdrowia Matki Polki.


23 października


 puls medycyny pdf
Prof. Maciej Banach, dyrektor Instytutu Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi został członkiem Panelu Naukowego Komisji Europejskiej na Rzecz Zdrowia (SPH). Prof. Banach jest jedynym Polakiem w tym międzynarodowym gronie ekspertów.

14 października


Express pdf
Mali pacjenci sadzili drzewa. Wczoraj mali pacjenci Instytutu Centrum Zdrowia Matki Polki w ramach lekcji przyrody sadzili drzewa. W ten sposób już po raz jedenasty uczestniczyli w Dniu Drzewa, który obchodzony jest w Polsce od 2002 roku.

 7 października


Gazeta_wyborcza internet
Kardiochirurdzy z Matki Polki dostali nową salę operacyjną. I od razu zaczęli zabiegi. O nowy blok operacyjny Klinika Kardiochirurgii Instytutu Centrum Zdrowia Matki Polki zabiegała od lat. Pieniądze na jego urządzenie dała Ewa Kopacz, jeszcze jako minister zdrowia. Po wielu perypetiach we wtorek zaczął pracę nowy blok.

30 września


 ikony_radio_lodz internet
Maciej Banach: CZMP pozyskuje fundusze. Instytut Centrum Zdrowia Matki Polki ma szansę, za kilka lat stać się nowoczesnym i niezadłużonym szpitalem. Tak uważa jego dyrektor profesor Maciej Banach.

27 września


 Express pdf
Aby przedszkolak nie miał miażdżycy. Rozmawiamy z dr nauk med. Marzenną Wosik-Erenbek, pediatrą z kliniki pediatrii i Immunologii z pododdziałem Nefrologii w Instytucie Centrum Zdrowia Matki Polki.

24 września


 Express internet

Ukraińscy lekarze w Instytucie Szpitala Centrum Matki Polki.

W Instytucie Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi swoją praktykę lekarską doskonali dwoje lekarzy z Ukrainy: Natalia Zlatinaja – kardiolog oraz Mykoła Zhekov – anestezjolog. Przyjechali z Odessy uczyć się u prof. dr hab. n. med. Jacka Molla. Ich pobyt finansuje Urząd Marszałkowski w Łodzi.


23 września


Gazeta_wyborcza internet
Matka Polka ma 278 mln długu. Co zamierza zrobić? Jeśli się powiedzie, zmieni się nie do poznania. Po chudych latach Matka Polka wreszcie ma szanse ładnie wyglądać i lepiej się poczuć.

23 września


 rynekzdrowia pdf
ICZMP walczy z długami. Instytut Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi, przygotowuje plan naprawczy dla placówki. Szpital ogłasza właśnie konkurs na przeprowadzenie audytu i przygotowanie planu restrukturyzacji.

15 września


 rynekzdrowia internet

Będą zachęcać matki do karmienia piersią

15 września (poniedziałek) podczas łódzkiego BioEconnomy Week 2014 odbędzie się konferencja zatytułowana „Karmienie naturalne – zdrowy start w przyszłość” organizowana przez Instytut Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi oraz Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego. Celem spotkania jest propagowanie naturalnego karmienia oraz przybliżenie problemu braku banku mleka w regionie łódzkim.


3 września


Gazeta_wyborcza pdf

Gwiazdy kopały dla Matki Polki

TVN – TVP 1:2 Wygrała rehabilitacja w łódzkim Instytucie Centrum Zdrowia Matki Polki. Zebrano prawie milion złotych.


30 sierpnia


 Gazeta_wyborcza pdf
Wielki mecz dla Matki Polki. W niedzielę w Warszawie charytatywny mecz. Na stadionie Legii zagrają drużyny piłkarskie TVP i TVN. Wydarzenie będzie transmitowane przez obydwie telewizje. Już dziś wiadomo, że zwycięzcą będzie Matka Polka.

28 sierpnia


 fakt internet
Walczymy o pieniądze na remont kliniki rehabilitacji. Pusty basen, nieczynny od pięciu lat, podłogi, z których wychodzą drzazgi, odpadające kawały tynku ze ścian, ziąb w chłodne dni i ukrop, gdy na dworze gorąco. To nie opis domu z horroru, ale codzienność… kliniki rehabilitacji Instytutu Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi.

13 sierpnia


 ikony_radio_lodz internet

Maciej Banach: Matka Polka w przebudowie

Pomimo ponad 200 milinów złotych zadłużenia, w Instytucie Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi prowadzone są poważne remonty oddziałów, a w planach są już kolejne inwestycje.


2 sierpnia


 rynekzdrowia internet

1,6 mln zł dla ICZMP na rozwój badań naukowych

Fetologia, nowotwory układu nerwowego i szkieletowego u dzieci oraz biologia molekularna endometrium to obszary badań, które będą rozwijane w Instytucie Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi. Placówka otrzymała na ten cel 1,6 mln zł z Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego.


3 marca


dziennik

pdf
Musimy odzyskać prestiż. Wywiad z Dyrektorem prof. Maciejem Banachem