Klinika Gastroenterologii, Alergologii i Pediatrii

KLINIKA GASTROENEROLOGII, ALERGOLOGII I PEDIATRII to wielospecjalistyczna klinika obejmująca zakresem pediatrię (od 0 do 18 lat), gastroenterologię (dzieci w każdym wieku i tzw. młodych dorosłych) i alergologię (od 0 do 18 lat).

prof. Elżbieta Czkwianianc - Klinika Gastroenterrologii, Alergologii i Pediatrii

Prof. dr hab. n. med. Elżbieta Czkwianianc

Kierownik Kliniki

Sekretariat Kliniki:

Lokalizacja:

Budynek Pediatryczny "B" piętro 1

Dojazd od ul. Kolumny

W Klinice znajduje się 50 łóżek do leczenia stacjonarnego oraz bardzo nowoczesna Pracownia Endoskopii Przewodu Pokarmowego działająca w zakresie szpitalnym oraz ambulatoryjnym (możliwe również zabiegi w znieczuleniu ogólnym).

Zabiegi diagnostyczne i teraputyczne

Wykonujemy zabiegi endoskopowe diagnostyczne (gastroskopia, kolonoskopii) i terapeutyczne (usuwanie ciał obcych, krwotoki z przewodu pokarmowego, endoskopowe usuwanie polipów, poszerzanie zwężeń przewodu pokarmowego, terapia żylaków przełyku, ECPW i zabiegi na drogach żółciowych i trzustkowych).

Diagnozujemy i monitorujemy

Wśród innych możliwości diagnostycznych przeprowadzamy badanie pH-metryczne, a także pH-impedancję przełyku (diagnostyka refluksu przełykowego), oraz badamy stężenie chlorków w pocie (w razie podejrzenia mukowiscydozy). Klinika wyspecjalizowała się w leczeniu i diagnostyce zaparcia, a także w manometrycznej ocenie odbytu w zaburzeniach oddawania stolca.

W Klinice diagnozujemy, monitorujemy oraz leczymy nieswoiste zapalenia jelit, a dzięki dużej liczbie badań klinicznych jesteśmy w stanie zaoferować duży wybór leków biologicznych. We współpracy z Kliniką Endokrynologii i Chorób Metabolicznych prowadzimy także ocenę i leczenie zaburzeń metabolizmu kostnego, oceniamy także zaburzenia układu moczowego towarzyszące nieswoistym zapaleniom jelit.

Prowadzimy także diagnostykę i leczenie zaburzeń odżywiania dzieci (anoreksja i otyłość) oraz zaburzeń karmienia niemowląt i dzieci młodszych.

Alergologia

W zakresie alergologii oferujemy badania nietolerancji pokarmowych oraz badania wydolności oddechowej (spirometria, bodypletyzmografia dla dzieci młodszych i dla dzieci starszych i dorosłych). Przeprowadzamy także nowoczesną diagnostykę zaburzeń alergologicznych przewodu pokarmowego (eozynofilowe zapalenie przełyku, eozynofilowe zapalenia żołądka i dwunastnicy czy też alergiczne zapalenia okrężnicy i odbytnicy, często objawiające się krwawieniem z odbytu). Leczymy i diagnozujemy także AZS u dzieci.

Szczepienia i konsultacje

W klinice przeprowadzamy również tzw. „trudne” szczepienia np. w razie nadwrażliwości na jajko lub względnych przeciwskazań do szczepień.

Dzięki dobrej współpracy z innymi specjalistami zawsze dostępne są konsultacje specjalistyczne.

Uczestniczymy także w programie ICZMP badań i nadzoru nad dziećmi po przebyciu zakażenia Covid-19.

O każdej porze dnia i nocy jesteśmy tu DLA DZIECI:)