Dedykowana infolinia ds. szczepień przeciw COVID-19 realizowanych w punkcie szczepień! 42 271 12 55 | 42 271 18 50

Przekaż 1,5% podatku Fundacji na rzecz rozwoju Instytutu Centrum Zdrowa Matki Polki | KRS 0000541070

Instytut Centrum Zdrowia Matki Polki
w Łodzi
Instytut Centrum Zdrowia Matki Polki
w Łodzi
Previous slide
Next slide

Zarezerwuj wizytę z domu.

Fundacja na Rzecz Rozwoju
Instytutu Centrum Zdrowia Matki Polki

Biblioteka Naukowa

Biblioteka rozpoczęła działalność w 1989 r., ale już w 1988 dokonano pierwszych zakupów książek. Do momentu powołania Instytutu CZMP Biblioteka była włączona do Działu Metodyczno-Organizacyjnego. Następnie była samodzielną jednostką podlegającą bezpośrednio zastępcy dyrektora ds. nauki. Obecnie Biblioteka jest włączona do Działu Informacji Naukowej. Biblioteka Naukowa obok swoich podstawowych zadań związanych z gromadzeniem, opracowywaniem i udostępnianiem księgozbioru, zawsze szczególne znaczenie przywiązywała do rozwijania działalności informacyjnej. Zadaniem biblioteki było i jest zaspokojenie potrzeb użytkownika poszukującego wiadomości o zbiorach bibliotecznych i informacji bibliograficznej w piśmiennictwie polskim i zagranicznym. Realizacja tych zadań stanowi podstawę działalności Biblioteki Naukowej przez cały okres jej istnienia.

Dane kontaktowe

Lokalizacja:

pawilon ginekologiczny "A", poziom II

Godziny Otwarcia:

poniedziałek - piątek 8.00 - 15.00

Czytelnicy niebędący pracownikami Instytutu mogą korzystać ze zbiorów tylko na miejscu.

Struktura zbiorów Biblioteki Naukowej odzwierciedla główne kierunki działania Instytutu CZMP. Gromadzone są książki naukowe z zakresu ginekologii, położnictwa, perinatologii, neonatologii, pediatrii oraz diagnostyki ponadto reprezentowana jest chirurgia, kardiochirurgia, kardiologia, neurologia,  neurochirurgia, endokrynologia, okulistyka, nefrologia, gastroenterologia, alergologia, a także nauki pokrewne medycyny. Katalogowane są także prace doktorskie osób uzyskujących stopień naukowy w ICZMP.
Od 1998 roku w Bibliotece Naukowej gromadzone są i rejestrowane w bazie bibliograficznej Expertus kserokopie publikacji naukowych pracowników Instytutu.