DzieckoDoSzpitala

Zgłaszając się do Izby Przyjęć należy posiadać

• skierowanie do szpitala,
  • dokument zawierający PESEL pacjenta/dziecka oraz PESEL rodzica/opiekuna prawnego,
  • wyniki wcześniejszych badań diagnostycznych,
  • karty informacyjne dotyczące przebytego leczenia,
  • dowód tożsamości rodzica.

Posiadanie wyżej wymienionych dokumentów nie dotyczy pacjentów, którzy zgłaszają się lub są kierowani w trybie pilnym. W takim przypadku dokumenty należy dostarczyć w trakcie pobytu w szpitalu.

Jeśli przed planowanym przyjęciem lekarz zalecił przygotowanie pacjenta w określony sposób, prosimy o zastosowanie się do takich wskazówek.

Dla dzieci leczonych specjalistycznie- należy wziąć leki przyjmowane na stałe. Bezpośrednio po przyjęciu do Kliniki należy powiadomić lekarza o przyjmowanych lekach, stosowanie ich musi być uzgodnione z lekarzem prowadzącym.

Dla dzieci z dietą eliminacyjną- mleko lub mieszankę leczniczą, wystarczającą na 1 dobę żywienia.

Rodziców/opiekunów prosimy o zaopatrzenie dziecka w

• przybory pielęgnacyjno-kosmetyczne: a) dzieci młodsze: pampersy, mokre chusteczki 2op., mydło, ręcznik, pieluszki tetrowe 3szt, grzebień
    • dzieci starsze: mydło, papier toaletowy, ręcznik, grzebień, klapki pod prysznic,
    • szczoteczkę i pastę do zębów,
  • ręcznik papierowy 1szt,
  • piżamę 2 komplety,
  • bieliznę osobistą na zmianę,
  • obuwie/kapcie na gumowej podeszwie,
  • wygodne ubranie dzienne np. dres,
  • naczynia (talerzyk, miseczka, kubeczek) i sztućce,
  • pojedyncze przedmioty do wykorzystania w czasie wolnym.

Odzież osobista pacjenta może być przechowywana w magazynie szpitalnym. Pieniądze i przedmioty wartościowe pacjent może złożyć w depozycie Szpitala. Depozyt jest dokumentowany, a pacjent otrzymuje pokwitowanie określające między innymi spis i cechy pozostawionych do przechowania rzeczy wartościowych.

Na większości oddziałów pacjent może używać telefonu, laptopa i inny sprzęt elektroniczny.

Szpital nie odpowiada za przedmioty wartościowe i pieniądze nie przekazane do depozytu i pozostawione bez nadzoru.

Spis Treści