Dedykowana infolinia ds. szczepień przeciw COVID-19 realizowanych w punkcie szczepień! 42 271 12 55 | 42 271 18 50

Przekaż 1,5% podatku Fundacji na rzecz rozwoju Instytutu Centrum Zdrowa Matki Polki | KRS 0000541070

Instytut Centrum Zdrowia Matki Polki
w Łodzi
Instytut Centrum Zdrowia Matki Polki
w Łodzi
Previous slide
Next slide

Zarezerwuj wizytę z domu.

Fundacja na Rzecz Rozwoju
Instytutu Centrum Zdrowia Matki Polki

Leki w szpitalu

6ij

Często pytacie, czy do szpitala zabrać swoje leki? Co z suplementami diety? Zobaczcie, jakie zasady obowiązują w naszym szpitalu.

  • Stosowanie leków to jeden z najważniejszych elementów terapii, jakiej zostają poddani nasi pacjenci podczas pobytu w szpitalu. Leki będą podawane na podstawie zlecenia lekarza prowadzącego.
  • Zabronione jest jakiekolwiek samowolne stosowanie leków, suplementów diety, środków specjalnego przeznaczenia żywieniowego, innych niż te, które zleci lekarz prowadzący.

Dodatkowe leki

  • Jeżeli stosują Państwo/ Państwa dziecko leki dodatkowe związane z leczeniem choroby niezwiązanej z hospitalizacją prosimy o wypełnienie formularza.
  • Jeśli to tylko możliwe to w momencie zgłoszenia się do szpitala lekarz prowadzący podejmie stosowną decyzję o dalszym stosowaniu lub odstawieniu tych leków podczas leczenia w naszym szpitalu. Zostaniecie Państwo o tym dokładnie poinformowani.

Tylko oryginalne opakowania

  • Leki prosimy przynieść w oryginalnym opakowaniu lub blistrach pozwalających na ich identyfikację.
  • W przypadku decyzji lekarskiej o kontynuacji leczenia danym lekiem, lek własny pacjenta będzie stosowany do momentu sprowadzenia odpowiedniego leku przez szpital.
  • Przyniesione przez Państwa opakowania leków, które nie będą potrzebne w trakcie leczenia, zostaną oddane opiekunowi / osobie bliskiej lub innej osobie, którą upoważniliście Państwo do uzyskiwania informacji o stanie zdrowia lub odbierzecie je Państwo po zakończeniu hospitalizacji.
  • Prosimy poinformować lekarza prowadzącego i pielęgniarkę o ewentualnych uczuleniach lub niepożądanych reakcjach na leki.

Dla skrócenia czasu oczekiwania podczas przyjęcia do kliniki, w przypadku stosowania leków na schorzenia współistniejące, nie związane z przyczyną hospitalizacji, prosimy o zapoznanie się z formularzem i wypełnienie go, w miarę możliwości w domu.
Jeśli wypełnienie nie jest możliwe, prosimy zapoznać się z formularzem i przygotować dane, które zostaną wpisane do formularza w chwili przyjęcia do kliniki.

Sposób wypełnienia formularza

W polu „Nazwa leku / postać/ dawka leku” proszę wpisać czytelnie nazwę leku i dawkę z opakowania.
W polu „uwagi dotyczące stosowania” proszę wpisać w jaki sposób jest lek dawkowany (np. 1 tabl. 3 razy dziennie; 1 tabl. doraźnie, 2 x 5 ml itp.).

Udostępnij:

Facebook
Twitter

Spis Treści

Inne artykuły, które mogą Cię zainteresować: