Dedykowana infolinia ds. szczepień przeciw COVID-19 realizowanych w punkcie szczepień! 42 271 12 55 | 42 271 18 50

Przekaż 1,5% podatku Fundacji na rzecz rozwoju Instytutu Centrum Zdrowa Matki Polki | KRS 0000541070

Instytut Centrum Zdrowia Matki Polki
w Łodzi
Instytut Centrum Zdrowia Matki Polki
w Łodzi
Previous slide
Next slide

Zarezerwuj wizytę z domu.

Fundacja na Rzecz Rozwoju
Instytutu Centrum Zdrowia Matki Polki

Prezes Rady Ministrów Mateusz Morawiecki podpisał zarządzenie wprowadzające trzeci stopień alarmowy CRP (CHARLIE–CRP) na terytorium całego kraju.

Stopień alarmowy obowiązuje od 21 lutego 2022 r. od godz. 21.00 do 4 marca 2022 r. do godz. 23.59. Ostrzeżenie zostało wprowadzone w celu przeciwdziałania zagrożeniom w cyberprzestrzeni. Dotychczas obowiązywał pierwszy stopień alarmowy CRP (ALFA–CRP).

Zadania związane z wprowadzeniem stopni alarmowych

Zadania organów państwa związane z wprowadzeniem stopni alarmowych CRP zostały określone w rozporządzeniu Prezesa Rady Ministrów z 25 lipca 2016 r. w sprawie zakresu przedsięwzięć wykonywanych w poszczególnych stopniach alarmowych i stopniach alarmowych CRP. Do zadań tych należą m.in.:

  • całodobowe dyżury administratorów systemów kluczowych dla funkcjonowania organizacji oraz personelu uprawnionego do podejmowania decyzji w sprawach bezpieczeństwa tych systemów, 
  • przegląd zasobów pod względem możliwości ich wykorzystania w przypadku zaistnienia ataku,
  • przygotowanie się do uruchomienia planów umożliwiających zachowanie ciągłości działania po wystąpieniu potencjalnego ataku, w tym szybkiego i bezawaryjnego zamknięcia serwerów.

 
Wszelkie niepokojące i nietypowe sytuacje oraz zagrożenia powinny być zgłaszane Policji za pośrednictwem numeru telefonu 112.

Co to znaczy dla pracowników i pacjentów?

Dla pracowników i pacjentów Instytutu Centrum Zdrowia Matki Polki wprowadzenie trzeciego stopnia alarmowego CRP (CHARLIE–CRP) może wiązać m.in. się z:

  • koniecznością poddania się kontroli przez pracowników ochrony;
  • utrudnieniami w parkowaniu w okolicach ICZMP (Instytut jest zobowiązany do wprowadzenia ograniczeń w dostępności do niektórych przestrzeni);
  • pracownicy są zobowiązani do noszenia identyfikatorów;
  • niektórzy pracownicy mogą zostać wezwani do pełnienia dyżurów.

Zobowiązuje się wszystkich pracowników do zapoznania się ze „Zbiorem modułów zadaniowych przedsięwzięć realizowanych w ramach wprowadzonych stopni alarmowych i stopni alarmowych CRP dla Instytutu „Centrum Zdrowia Matki Polki”. Dokument znajduje się w intranacie w zakładce Ochrona Informacji Niejawnych i Obronność.

Udostępnij:

Facebook
Twitter

Inne artykuły, które mogą Cię zainteresować: