Dedykowana infolinia ds. szczepień przeciw COVID-19 realizowanych w punkcie szczepień! 42 271 12 55 | 42 271 18 50

Przekaż 1,5% podatku Fundacji na rzecz rozwoju Instytutu Centrum Zdrowa Matki Polki | KRS 0000541070

Instytut Centrum Zdrowia Matki Polki
w Łodzi
Instytut Centrum Zdrowia Matki Polki
w Łodzi
Previous slide
Next slide

Zarezerwuj wizytę z domu.

Fundacja na Rzecz Rozwoju
Instytutu Centrum Zdrowia Matki Polki

Onkologiczne Centrum Wsparcia Badań Klinicznych

W Instytucie Centrum Zdrowia Matki Polki utworzono Onkologiczne Centrum Wsparcia Badań Klinicznych (OnkoCWBK). Będzie wspierać lekarzy prowadzących badania nad nowymi lekami i terapiami. To również ogromna szansa dla pacjentów onkologicznych na szybszy dostęp do nowoczesnej  diagnostyki i najnowszych terapii wdrażanych nie tylko w onkologii.

Zadania OnkoCWBK

Jednym z ważniejszych zadań Instytutu Centrum Zdrowia Matki Polki (ICZMP)  jest prowadzenie badań klinicznych.  OnkoCWBK zapewni kompleksowe wsparcie w zakresie planowania, koordynacji i zarządzania badaniami klinicznymi.

Skupiona w OnkoCWBK obsługa badań zapewni jednolity standard realizacji badań, wysoką jakość obsługi pacjentów oraz zwiększy liczbę komercyjnych i niekomercyjnych badań klinicznych..

Ale najważniejszymi beneficjentami działalności OnkoCWBK będą pacjenci, którzy zyskają szerszy dostęp do diagnostyki i najnowszych terapii i leków wdrażanych zarówno w onkologii jak i w innych obszarach. Realizacja nowoczesnych projektów badawczych to również korzyść dla Instytutu, który może zyskać przychody z realizowanych badań.

Miliony na Centrum

OnkoCWBK zostało powołane 1 kwietnia 2022 r. Działa w  strukturze organizacyjnej ICZMP jako odrębna, samodzielna jednostka, posiadająca dostosowaną do swoich potrzeb strukturę organizacyjną.

ICZMP znalazło się w gronie 7 placówek medycznych, które otrzymały dofinansowanie z Agencji Badań Medycznych na zbudowanie zespołu, doposażenie jednostki oraz zakup oprogramowania wspierającego obsługę badań klinicznych. W ten sposób ICZMP dołączyło do Polskiej Sieci Badań Klinicznych, zrzeszającej ośrodki wyłonione w poprzednich konkursach organizowanych przez ABM.

Projekt jest finansowany w ramach konkursu Tworzenie i rozwój Centrów Wsparcia Badan Klinicznych ABM/2021/6, kwota dofinansowania 7 499 992,50 PLN.

Udostępnij:

Facebook
Twitter

Inne artykuły, które mogą Cię zainteresować: