Dedykowana infolinia ds. szczepień przeciw COVID-19 realizowanych w punkcie szczepień! 42 271 12 55 | 42 271 18 50

Przekaż 1,5% podatku Fundacji na rzecz rozwoju Instytutu Centrum Zdrowa Matki Polki | KRS 0000541070

Instytut Centrum Zdrowia Matki Polki
w Łodzi
Instytut Centrum Zdrowia Matki Polki
w Łodzi
Previous slide
Next slide

Zarezerwuj wizytę z domu.

Fundacja na Rzecz Rozwoju
Instytutu Centrum Zdrowia Matki Polki

Instytut Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi został włączony do sieci ERKNet (European Reference  Network for Rare Kidney Diseases), do której należą renomowane europejskie ośrodki zajmujące się rzadkimi chorobami nerek. Dzięki temu specjaliści z ICZMP mogą konsultować najtrudniejsze przypadki z ekspertami z innych europejskich ośrodków.

Europejska Sieć Referencyjna

ERKNet – the European Reference  Network for Rare Kidney Diseases  – jest Europejską Siecią Referencyjną ds. Rzadkich Chorób Nerek. Tworzą go ośrodki specjalistyczne z całej Europy, które zapewniają opiekę  zdrowotną ponad 70 000 pacjentów z rzadkimi chorobami nerek. ERKNet dostarcza fachowych informacji na temat ponad 300 indywidualnych chorób nerek.

ERKNet jest pierwszym i największym w  Europie rejestrem wszystkich rzadkich  chorób nerek.  W ramach rejestru gromadzone są  prospektywne informacje dotyczące  pacjentów z rzadkimi chorobami nerek z ośrodków uczestniczących w projekcie. Celem Rejestru jest generowanie wiedzy  na temat rzadkich chorób nerek, a  także pomoc w ukierunkowaniu badań, opracowywaniu nowych metod leczenia, co wpłynie na poprawę jakości życia  pacjentów. Do głównych zadań należy  również współpraca i wspieranie organizacji  pacjentów, organów ds. zdrowia i jednostek  wykonawczych celem optymalizacji opieki  i leczenia pacjentów z rzadkimi chorobami nerek.

Pacjenci z Ukrainy

– Przynależność do sieci zmusza nas do promocji tej działalności i budowania ułatwień dla osób z chorobami rzadkimi. Z ERKNet dostaliśmy już zapytanie, czy jesteśmy gotowi objąć opieką ukraińskich pacjentów z rzadkimi chorobami nerek. Pacjenci są już pod opieką naszego ośrodka – mówił prof. Marcin Tkaczyk.

W projekcie uczestniczy 78 szpitali  z 24 krajów łącznie. ICZMP została członkiem ERKNet 1.01.2022 r.

Ulotka informacyjna

Udostępnij:

Facebook
Twitter

Inne artykuły, które mogą Cię zainteresować: