Fundacja TVN otworzyła gabinety psychologiczno-psychiatryczne w Instytucie Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi

23 listopada 2023 roku odbyła się uroczystość otwarcia pierwszych gabinetów psychologiczno-psychiatrycznych, które powstały w ramach inicjatywy „ZDROWIE W GŁOWIE” Fundacji TVN. Nowe pokoje przyjęć na pierwszym piętrze budynku B Instytutu Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi zostały przygotowane przez fachowców, których pracę nadzorowała Dorota Szelągowska, projektantka wnętrz znana m.in. z programu TVN „Totalne remonty Szelągowskiej”. Całkowity koszt realizacji tego projektu wyniósł niemal 1,5 mln złotych brutto. Wsparcie finansowe na ten cel uzyskano dzięki hojności osób i instytucji wspierających Fundację TVN oraz firmy Amazon.

Nowe gabinety psychologiczno-psychiatryczne w Instytucie Centrum Zdrowia Matki Polki przy ul. Rzgowskiej 281/289 w Łodzi to pierwszy efekt współpracy Fundacji TVN i firmy Amazon w ramach projektu społecznego Fundacji pod nazwą „ZDROWIE W GŁOWIE”. Celem inicjatywy jest stworzenie w szpitalach na terenie całej Polski miejsc dla dzieci i dorosłych przeznaczonych do spotkań z psychologami, terapeutami i lekarzami psychiatrami.

W uroczystości otwarcia gabinetów wzięli udział m.in.: dr hab.n.med. Iwona Maroszyńska – dyrektor Instytutu Centrum Zdrowia Matki Polki, Katarzyna Kolenda-Zaleska – prezes Fundacji TVN, Dorota Szelągowska – gospodyni programu „Totalne remonty Szelągowskiej” emitowanego na antenie TVN oraz projektantka nowo otwartych gabinetów i Barbara Krystosiak – managerka ds. projektów społecznych Amazon w Europie Środkowo-Wschodniej.

ZDROWIE W GŁOWIE

– Wszystko zaczęło się w 2020 roku, gdy podjęliśmy decyzję o budowie pierwszego w Polsce Centrum Psychiatrii dla Dzieci i Młodzieży na terenie Instytutu „Pomnik – Centrum Zdrowia Dziecka” w Warszawie. Wtedy wiedzieliśmy, że jedno miejsce to za mało i tak powstała ogólnopolska akcja „ZDROWIE W GŁOWIE”, której celem jest wsparcie polskiej psychiatrii. Tworzymy dedykowane miejsca do terapii dla dzieci oraz osób dorosłych. Pacjenci oraz ich rodziny będą mieli zapewnione dogodne warunki do spotkań i leczenia, a lekarze psychiatrzy i terapeuci do swojej ciężkiej pracy. Chcemy uświadamiać i pokazywać, jak ważne jest, w jakich warunkach osoby z problemami psychicznymi są diagnozowane i poddawane terapii. Chcemy, by pacjenci i ich rodziny czuli się zaopiekowani, bezpieczni – powiedziała Katarzyna Kolenda-Zaleska, prezes Fundacji TVN.