Dedykowana infolinia ds. szczepień przeciw COVID-19 realizowanych w punkcie szczepień! 42 271 12 55 | 42 271 18 50

Przekaż 1,5% podatku Fundacji na rzecz rozwoju Instytutu Centrum Zdrowa Matki Polki | KRS 0000541070

Instytut Centrum Zdrowia Matki Polki
w Łodzi
Instytut Centrum Zdrowia Matki Polki
w Łodzi
Previous slide
Next slide

Zarezerwuj wizytę z domu.

Fundacja na Rzecz Rozwoju
Instytutu Centrum Zdrowia Matki Polki

Klinika Kardiologii i Wad Wrodzonych Dorosłych

KLINIKA KARDIOLOGII I WAD WRODZONYCH DOROSŁYCH zajmuje się wysokospecjalistyczną multidyscyplinarną opieką i leczeniem:

Prof. dr hab. Agata Bielecka-Dabrowa

Kierownik Kliniki

Dane kontaktowe

Sekretariat Kliniki:

Lokalizacja:

Budynek Ginekologiczno-Położniczy "A" piętro 5

Dojazd od ul. Rzgowskiej

  • dorosłych pacjentów z wrodzonymi wadami serca
  • kobiet z chorobami układu sercowo-naczyniowego, także planujących ciążę i we wczesnym jej okresie
  • pacjentów z niewydolnością serca, nabytymi wadami zastawkowymi, nadciśnieniem tętniczym oraz zaburzeniami lipidowymi i „rzadkimi” chorobami układu krążenia
  • diagnostyką kardiologiczną i leczeniem zabiegowym pacjentów po niedokrwiennych udarach mózgu z nieokreślonego źródła (ESUS).

W Klinika i Poradni Przyklinicznej szczególną opieką kardiologiczną i leczeniem otoczyliśmy kobiety w każdej grupie wiekowej.

Multidyscyplinarne zespoły

Warto podkreślić, że dorośli pacjenci z wrodzonymi wadami serca jak również kobiety ciężarne z chorobami układu sercowo-naczyniowego wymagają leczenia przez zespoły multidyscyplinarne w ośrodkach wyspecjalizowanych. Takie właśnie wielospecjalistyczne zespoły lekarzy pielęgniarek i techników spotkacie Państwo w Klinice Kardiologii i Wad Wrodzonych Dorosłych oraz w innych klinikach ICZMP.

W Klinice Kardiologii i Wad Wrodzonych Dorosłych oraz w poradni przyklinicznej szczególną troską otoczyliśmy  dorosłych pacjentów  z wadami wrodzonymi serca łącznie z zapewnieniem niezbędnych w leczeniu tej grupy chorych interwencyjnych zabiegów przezskórnych oraz diagnostyki i leczenia elektrofizjologicznego.

Ciepła, rodzinna atmosfera

W naszej klinice pacjenci z wrodzonymi wadami serca oraz ich najbliżsi, poza ciągłością trwającej zwykle od urodzenia kompleksowej opieki kardiologicznej, spotykają się z ciepłą, rodzinna atmosferą i pomocą w rozwiązywaniu pozamedycznych, niekiedy bardzo trudnych problemów.

Ośrodek specjalizuje się również w diagnostyce, leczeniu i monitorowaniu pacjentów z niewydolnością serca, powikłaniami kardiologicznymi przechorowania COVID-19 oraz terapii onkologicznej.

Klinika zajmuje się również diagnostyką i leczeniem zaburzeń lipidowych w tym także pacjentów z hipercholesterolemią rodzinną, hipertriglicerydemią, zaburzeniami lipidowymi w ciąży a także pacjentów z  nadciśnieniem tętniczym opornym.

Działalność naukowa

Dynamiczna działalność naukowa Kliniki Kardiologii i Wad Wrodzonych Dorosłych związana jest z badaniami nad nowymi metodami diagnostycznymi, biomarkerami, czynnikami rokowniczymi, farmakoterapią pacjentów dorosłych  z wadami wrodzonymi, niewydolnością serca, nadciśnieniem tętniczym, zaburzeniami lipidowymi oraz zdrowiem kobiety.

Pacjent naszej kliniki jest naszym Mile Widzianym Gościem.