Dedykowana infolinia ds. szczepień przeciw COVID-19 realizowanych w punkcie szczepień! 42 271 12 55 | 42 271 18 50

Przekaż 1,5% podatku Fundacji na rzecz rozwoju Instytutu Centrum Zdrowa Matki Polki | KRS 0000541070

Instytut Centrum Zdrowia Matki Polki
w Łodzi
Instytut Centrum Zdrowia Matki Polki
w Łodzi
Previous slide
Next slide

Zarezerwuj wizytę z domu.

Fundacja na Rzecz Rozwoju
Instytutu Centrum Zdrowia Matki Polki

Klinika Kardiologii

Klinika jest wiodącym w kraju ośrodkiem diagnostyki i leczenia chorób układu krążenia u dzieci.

Mamy wieloletnie doświadczenie w zakresie opieki nad dziećmi cierpiącymi z powodu wad wrodzonych i nabytych serca, arytmii i zaburzeń przewodnictwa, kardiomiopatii, omdleń, nadciśnienia tętniczego i nadciśnienia płucnego, zapaleń mięśnia sercowego i wsierdzia.

prof. Tomasz Moszura - Klinika Kardiologii

prof. dr hab. n. med. Tomasz Moszura

Kierownik Kliniki

Dane kontaktowe

Sekretariat Kliniki:

Lokalizacja:

Budynek Pediatryczny "B" piętro 1

Dojazd od ul. Kolumny

Diagnostyka

Nasza Klinika oferuje diagnostykę przy pomocy najnowocześniejszych aparatów echokardiograficznych z możliwością obrazowania trójwymiarowego, jak również ergospirometru, pełnego zestawu narzędzi do badań elektrofizjologicznych oraz Pracowni Hemodynamiki. Technologia ta umożliwia nam przeprowadzenie pacjenta od samego początku diagnostyki, poprzez leczenie metodami kardiologii interwencyjnej, aż do okresowych kontroli stanu układu krążenia.

Specjaliści

Doskonałe urządzenia nie zdałyby się jednak na nic, gdyby nie szereg specjalistów, którzy oprócz najlepszej i najbardziej aktualnej wiedzy oferują swoje własne serca, otwierając je na pacjentów oraz ich opiekunów.

Nieustannie staramy się podnosić standardy postępowania, angażując się w programy lekowe, wdrażając do terapii najnowocześniejsze preparaty oraz innowacyjne metody leczenia interwencyjnego.  

Współpracujemy również z Kliniką Kardiochirurgii, stawiając sobie za cel wspólne opracowywanie optymalnych planów terapii, dobranych indywidualnie do każdego dziecka. W tych skomplikowanych decyzjach wspiera nas Zakład Radiologii, z którego specjaliści za pomocą trójwymiarowych rekonstrukcji angiografii tomografii komputerowej oraz badań rezonansu magnetycznego serca dostarczają nam nieocenionych informacji niezbędnych do planowania zabiegów i operacji.

Poradnia

Posiadamy również prężnie działającą Poradnię Kardiologiczną, dzięki której nasi lekarze mogą kontynuować opiekę nad pacjentami po wypisaniu ich z Kliniki.

Struktura Kliniki Kardiologii jest stale modyfikowana i rozbudowywana, a każdy podejmowany przez nas krok podejmujemy z myślą o zdrowiu Państwa dzieci zgodnie z mottem  Janusza Korczaka- “Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat.”