Dedykowana infolinia ds. szczepień przeciw COVID-19 realizowanych w punkcie szczepień! 42 271 12 55 | 42 271 18 50

Przekaż 1,5% podatku Fundacji na rzecz rozwoju Instytutu Centrum Zdrowa Matki Polki | KRS 0000541070

Instytut Centrum Zdrowia Matki Polki
w Łodzi
Instytut Centrum Zdrowia Matki Polki
w Łodzi
Previous slide
Next slide

Zarezerwuj wizytę z domu.

Fundacja na Rzecz Rozwoju
Instytutu Centrum Zdrowia Matki Polki

Klinika Ortopedii i Traumatologii dla Dzieci

Klinika Ortopedii i Traumatologii z Pododdziałem Chirurgii Ręki dla Dzieci ICZMP jest jednym z wiodących dziecięcych ośrodków specjalistycznych w kraju. W przyjaznym i nowoczesnym otoczeniu leczymy dzieci z wrodzonymi i nabytymi schorzeniami narządu ruchu.

Dane kontaktowe

Sekretariat Kliniki:

Lokalizacja:

Budynek Pediatryczny "B" piętro 0

Dojazd od ul. Paradnej

Czym się zajmujemy

Klinika jest placówką o trzecim poziomie referencyjności, ukierunkowaną na leczenie wrodzonych i nabytych wad narządu ruchu, począwszy od okresu noworodkowego. W Instytucie opieka nad dzieckiem obejmuje diagnostykę od początku  ciąży. W przypadku nieprawidłowości noworodek od pierwszych dni życia ma zapewnioną kompleksową opiekę ortopedyczną, która jest następnie kontynuowana w Klinice Ortopedii i Traumatologii. Wczesne rozpoczęcie diagnostyki, leczenia i systematyczne realizowanie planu terapeutycznego w naszym ośrodku jest optymalnym rozwiązaniem dla dzieci z ciężkimi i postępującymi wadami narządu ruchu. Do tej grupy pacjentów zaliczamy dzieci z: dysplazją i rozwojowym zwichnięciem stawów biodrowych, mózgowym porażeniem dziecięcym, przepukliną oponowo-rdzeniową,  z wrodzonymi deformacjami stóp w tym stopami końsko-szpotawymi (leczone metodą Ponsetiego), wadami ręki  (palcozrost, place dodatkowe, zespoły przewężeń amniotycznych, ręka rozszczepiona, braki palców i inne kompleksowe wady kończyny górnej). 

Ponadto zajmujemy się leczeniem wszystkich typowych dla okresu rozwojowego nabytych wad kończyn górnych i dolnych. Leczymy pacjentów  z osteochondrozami i jałowymi martwicami kości (np. Choroba Pethesa, Osgood-Schlattera), zaburzeniami rozwojowymi (mięśniopochodny kręcz szyi), układowymi i metabolicznymi (młodzieńcze złuszczenie głowy kości udowej, wrodzoną łamliwością kości, krzywicą hipofosatemiczną). W ramach naszej działalności wykonujemy operacje rekonstrukcyjne typowe dla wieku młodzieńczego w tym artroskopowe w obrębie stawów kolanowych, barkowych, łokciowych i skokowych. Zajmujemy się również leczeniem łagodnych zmian nowotworowych w obrębie kości kończyn w tym torbieli kostnych i dysplazji włóknistej. Prowadzimy również małoinwazyjne wydłużanie kk. dolnych z użyciem nowoczesnego śródszpikowego gwoździa magnetycznego.

W trybie pilnym i planowym

W Klinice leczymy również w trybie pilnym i planowym wszelkiego rodzaju urazy narządu ruchu w tym wielomiejscowe oraz ich powikłania.

Dzięki prowadzonym badaniom naukowym, regularnemu szkoleniu, udziale w konferencjach międzynarodowych oraz dostępnemu sprzętowi jesteśmy w stanie zaoferować nowoczesne leczenie dla wszystkich dzieci wymagających opieki ortopedycznej. Dzięki specjalistom z innych Klinik Instytutu mamy możliwość wykonywania operacji u pacjentów bardzo obciążanych przewlekłymi chorobami i zapewnienia im wielospecjalistycznej opieki pooperacyjnej.

Nasza poradnia

Operowani przez nas pacjenci mają również dostęp do Poradni Ortopedycznej ICZMP, w której udzielamy konsultacji przed i po leczeniu operacyjnym w Klinice oraz kontynuujemy leczenie ambulatoryjnie.

ZAWSZE jesteśmy DLA DZIECI:)