Dedykowana infolinia ds. szczepień przeciw COVID-19 realizowanych w punkcie szczepień! 42 271 12 55 | 42 271 18 50

Przekaż 1,5% podatku Fundacji na rzecz rozwoju Instytutu Centrum Zdrowa Matki Polki | KRS 0000541070

Instytut Centrum Zdrowia Matki Polki
w Łodzi
Instytut Centrum Zdrowia Matki Polki
w Łodzi
Previous slide
Next slide

Zarezerwuj wizytę z domu.

Fundacja na Rzecz Rozwoju
Instytutu Centrum Zdrowia Matki Polki

Zakład Diagnostyki Obrazowej

ZAKŁAD DIAGNOSTYKI OBRAZOWEJ  ICZMP świadczy szerokoprofilowe, całodobowe usługi w zakresie klasycznej diagnostyki rentgenowskiej, ultrasonografii, tomografii komputerowej, rezonansu magnetycznego a także, w współpracy z Poradnią Chorób Sutka, w zakresie mammografii klasycznej. Zakład świadczy usługi dla pacjentów ambulatoryjnych. Profil Zakładu obejmuje zarówno pacjentów pediatrycznych jak i dorosłych.

prof. Piotr Grzelak - Zakładu Diagnostyki Obrazowej

dr hab. n. med. Piotr Grzelak

Kierownik Zakładu

Dane kontaktowe

Sekretariat:

Rejestracja- Tomografia Komputerowa i Rezonans Magnetyczny:

Rejestracja -Ultrasonografia i Rentgen:

Rejestracja -Mammografia:

Lokalizacja:

Budynek Ginekologiczno-Położniczy "A" piętro 1
Budynek Pediatryczny "B" piętro 0

Dojazd od ul. Rzgowskiej
Dojazd od ul. Kolumny

Personel Zakładu ma unikalne doświadczenie w diagnostyce onkologii ginekologicznej i pediatrycznej, w tym w badaniu noworodków i wcześniaków.

Najnowocześniejsza aparatura

Zakład wyposażony jest w nowoczesna aparaturę medyczną. Dysponujemy dwoma nowoczesnymi tomografami komputerowymi (rok instalacji 2015 i 2020). Z uwagi na badania w populacji pediatrycznej nasze aparaty wyposażone są w nowoczesne rozwiązania technologiczne i informatyczne pozwalające kilkakrotnie obniżyć dawki promieniowania rentgenowskiego otrzymywane przez pacjentów, w stosunku do poziomów referencyjnych, przy zachowaniu doskonałej jakości obrazów.

Na terenie ZDO znajdują się dwa nowoczesne skanery rezonansu magnetycznego (rok instalacji 2016 i 2020), w tym unikalny w województwie skaner o mocy pola magnetycznego 3T. Oba aparaty wyposażone są w dużą liczbę cewek oraz oprogramowania warunkujące możliwość wykonywania szerokiego panelu badań, w tym badań dynamicznych i funkcjonalnych oraz ortopedycznych. Aparat jest wyposażony w tak zwane „szybkie sekwencje” pozwalające na wykonywanie najbardziej wyrafinowanych technik diagnostycznych (obrazowanie serca czy jelit. Specjalnie z myślą o dzieciach instalacje rezonansu wyposażone są w tzw. ciche sekwencje diagnostyczne, a specjalna instalacja umożliwia dzieciom oglądanie bajek w trakcie badania. Jeden ze skanerów dysponuje również szerokim okolem (tzw. „dużym otworem do badania”) umożliwiający badanie ciężarnych, pacjentów bariatrycznych oraz minimalizujący objawy klaustrofobii. U noworodków i wcześniaków badania wykonywane są w specjalnym, przystosowanym do pracy w polu magnetycznym inkubatorze (unikalnym w skali kraju), zapewniającym właściwe dla najmniejszych dzieci warunku środowiska (badania we współpracy z Klinika Neonatologii).

Diagnostyka piersi

Diagnostyka piersi oparta jest o ultranowoczesny, cyfrowy mammograf umożliwiający kompleksową diagnostykę z kontrolowaną biopsją zmian patologicznych.

Pracownie ultrasonograficzne dysponuje ultranowoczesnym sprzętem diagnostycznym klasy Premium z możliwością realizacji unikalnych procedur diagnostycznych; fuzji obrazów, ultrasonograficznych badań kontrastowych, elastografii oraz procedur biopsji.

Od roku 2016 na terenie ZDO działa Pracownia Radiologii Interwencyjnej.

Bogate doświadczenie i praktyka

Zakład jest największym w województwie i regionie ośrodkiem kompleksowej diagnostyki obrazowej dzieci, w tym noworodków i niemowląt, z bogatym doświadczeniem i długoletnią praktyką. W Zakładzie prowadzone są również badania dotyczące zastosowań nowych technologii i nowych kierunków w diagnostyce obrazowej dzieci i dorosłych z wykorzystaniem algorytmów sztucznej inteligencji

Zakład posiada akredytację do prowadzenia szkolenia specjalizacyjnego w zakresie Diagnostyki Obrazowej, a także do prowadzenia staży z Diagnostyki Obrazowej dla lekarzy innych specjalności.

(42) 271 -15- 75   Rejestracja- Tomografia Komputerowa i Rezonans Magnetyczny

(42) 271 -15 -88   Rejestracja -Ultrasonografia i Rentgen

(42) 271 -15 -80  Rejestracja –Mammografia