Dedykowana infolinia ds. szczepień przeciw COVID-19 realizowanych w punkcie szczepień! 42 271 12 55 | 42 271 18 50

Przekaż 1,5% podatku Fundacji na rzecz rozwoju Instytutu Centrum Zdrowa Matki Polki | KRS 0000541070

Instytut Centrum Zdrowia Matki Polki
w Łodzi
Instytut Centrum Zdrowia Matki Polki
w Łodzi
Previous slide
Next slide

Zarezerwuj wizytę z domu.

Fundacja na Rzecz Rozwoju
Instytutu Centrum Zdrowia Matki Polki

Blok Porodowy po remoncie

Blok Porodowy po remoncie

Blok Porodowy ICZMP przeszedł gruntowny remont. Powstała najnowocześniejsza porodówka w Łodzi i regionie.

– Instytut funkcjonuje już 31 lat – przez ten czas odebraliśmy kilkadziesiąt tysięcy porodów – mówi  prof. Iwona Maroszyńska, dyrektor ds. lecznictwa ICZMP. – Był już najwyższy czas na przeprowadzenie remontu.

Zobacz, jak wyglądał blok przed remontem.

Wielki projekt

Inwestycja została zrealizowana w ramach projektu: „Modernizacja i doposażenie Kliniki Położnictwa, Perinatologii i Ginekologii – Bloku Porodowego w Instytucie „Centrum Zdrowia Matki Polki” w Łodzi ” (umowa o dofinansowanie nr POIS.09.02.00-00-0174/19-00/62/2019/834). Całkowita wartość Projektu: 29 499 920,00

Więcej o projekcie

Jak tłumaczy Grzegorz Lewczuk, zastępca dyrektora ds. administracji i rozwoju ICZMP przeprowadzony remont był częścią większego projektu, obejmującego łącznie 7,4 tys. mkw. i kosztującego ponad 52 mln zł. – Perłą w koronie inwestycji jest blok porodowy za 22 mln zł – mówi.

Zobacz, jak wyglądał Blok w trakcie remontu [ZDJĘCIA]

Bezpieczny, nowoczesny, estetyczny

Głównym celem inwestycji było utworzenie nowoczesnego ośrodka oferującego usługi o najwyższym standardzie w zakresie szeroko pojętej diagnostyki i terapii śródporodowej w przypadkach najcięższych schorzeń położniczych. Udało się, powstał imponujący, nowoczesny, niezwykle estetyczny Blok Porodowy. Jest w nim 11 jasnych i przytulnych sal porodowych, w których w komfortowych warunkach będzie można prowadzić porody rodzinne. Ściany tych pomieszczeń przyozdobiono kwiatowymi motywami. Są roże, irysy, maki.

Zobacz galerie zdjęć Bloku Porodowego ICZMP

Dziennik Łódzki

Radio Łódź

Ciekawostką jest możliwość ręcznego sterowania temperaturą w salach dla dzieci z najmniejszą masą urodzeniową. Można ja podnieść nawet do 34 stopni, dzięki czemu zapewniamy komfort termiczny rodzącemu się dziecku. Matka Polka jest prawdopodobnie jedynym szpitalem w Polsce, który zastosował takie rozwiązanie. 

Sale operacyjne

W nowym Bloku Porodowym urządzono pięć sal operacyjnych. W jednej z nich będą prowadzone zabiegi laparoskopowe. Dwie kolejne to sale neonatologiczne, w których stworzono warunki, by operować równocześnie matkę i dziecko.

To bardzo ważne udogodnienie, bo do Instytutu trafiają najtrudniejsze przypadki z całej Polski. Niejednokrotnie zdarza się, że natychmiast po porodzie dziecko trzeba kierować na zabieg. Dziś tacy pacjenci są transportowani na Blok Operacyjny w pawilonie pediatrycznym. Dzięki salom neonatologicznym nasi najmniejsi podopieczni unikną transportu.  

Ważną innowacją wymuszoną przez pandemie jest sala septyczna z osobnym wejściem. Umożliwia izolację pacjentki wraz z dzieckiem od zdrowych osób.

Inne ważne rozwiązanie to pokój pożegnań. To miejsce, gdzie bliscy będą mogli spędzić czas z dzieckiem (najczęściej z ciężkimi wadami wrodzonymi), któremu nie można pomóc.

Koszt realizacji projektu wyniósł 29 499 920 zł.

Zobacz Blok Porodowy ICZMP w mediach:

TVP 3 Łódź

Tv TOYA

Radio Łódź

Gazeta Wyborcza

Dziennik Łódzki

Rynek Zdrowia

Udostępnij:

Facebook
Twitter

Spis Treści

Inne artykuły, które mogą Cię zainteresować: