Dedykowana infolinia ds. szczepień przeciw COVID-19 realizowanych w punkcie szczepień! 42 271 12 55 | 42 271 18 50

Przekaż 1,5% podatku Fundacji na rzecz rozwoju Instytutu Centrum Zdrowa Matki Polki | KRS 0000541070

Instytut Centrum Zdrowia Matki Polki
w Łodzi
Instytut Centrum Zdrowia Matki Polki
w Łodzi
Previous slide
Next slide

Zarezerwuj wizytę z domu.

Fundacja na Rzecz Rozwoju
Instytutu Centrum Zdrowia Matki Polki

Specjaliści Chorób Rzadkich w ICZMP

ERKNet w ICZMP

ERKNet to Europejska Sieć Referencyjna ds. Rzadkich Chorób Nerek, konsorcjum 72 specjalistycznych ośrodków nefrologicznych dla dzieci i dorosłych w 24 krajach europejskich, zapewniających opiekę zdrowotną ponad 70 000 pacjentów z rzadkimi schorzeniami nerek.

Europejskie sieci referencyjne łączą świadczeniodawców opieki zdrowotnej posiadających najwyższą fachową wiedzę w zakresie opieki i leczenia pacjentów z rzadkimi i złożonymi chorobami z całej Europy. Celem jest generowanie i rozpowszechnianie wiedzy na temat chorób rzadko występujących oraz zapewnienie możliwie najlepszej opieki pacjentom we wszystkich krajach europejskich

ERKNet jest pierwszym i największym w Europie rejestrem wszystkich rzadkich chorób nerek.  W ramach rejestru gromadzone są prospektywne informacje dotyczące pacjentów z rzadkimi chorobami nerek z ośrodków uczestniczących w projekcie. Celem Rejestru jest generowanie wiedzy na temat rzadkich chorób nerek, a także pomoc w ukierunkowaniu badań, opracowywaniu nowych metod leczenia, co wpłynie na poprawę jakości życia pacjentów. Do głównych zadań należy również współpraca i wspieranie organizacji pacjentów, organów ds. zdrowia i jednostek wykonawczych celem optymalizacji opieki i leczenia pacjentów z rzadkimi chorobami nerek.

Instytut Centrum Zdrowia Matki Polki jest członkiem sieci ERKNet od 2021 roku.

Więcej o sieci ERKNet: link

Informacje dla pacjentów

Informacja dla pacjentów

Udostępnij:

Facebook
Twitter

Spis Treści

Inne artykuły, które mogą Cię zainteresować: