PRZEDMIOT KONKURSU:
- Przedmiotem postępowania jest udzielanie świadczeń zdrowotnych z zakresu anestezjologii i intensywnej terapii dzieci i dorosłych w zakresie działalności Szpitala w pakietach:
- Instytucie, w tym Klinice Anestezjologii i Intensywnej Terapii Medycznej B CPV: 8512111100-4 Ogólne usługi lekarskie (Pakiet 1)
- Instytucie, w tym Szpitalnym Oddziale Ratunkowym CPV: 8512111100-4 Ogólne usługi lekarskie (Pakiet 2)
- Instytucie, w tym Klinice Anestezjologii i Intensywnej Terapii Medycznej A i Klinice Anestezjologii i Intensywnej Terapii Medycznej B CPV: 8512111100-4 Ogólne usługi lekarskie (Pakiet 3)
- Instytucie, w tym Klinice Anestezjologii i Intensywnej Terapii Medycznej A
- CPV: 8512111100-4 Ogólne usługi lekarskie (Pakiet 4)
- Instytucie, w tym Klinice Anestezjologii i Intensywnej Terapii Medycznej A i Klinice Anestezjologii i Intensywnej Terapii Medycznej B – usługi dodatkowe CPV: 8512111100-4 Ogólne usługi lekarskie (Pakiet 5)
w tym według standardów określonych w Rozporządzeniu Ministra Zdrowia z dnia 16 grudnia 2016 r. w sprawie standardu organizacyjnego opieki zdrowotnej w dziedzinie anestezjologii i intensywnej terapii (Dz.U. z 2022 r. poz. 392 ze zm.), Rozporządzeniu Ministra Zdrowia z dnia 22 listopada 2013 r. w sprawie świadczeń gwarantowanych z zakresu leczenia szpitalnego (tj. Dz.U. z 2023 r. poz. 870 ze zm.), Rozporządzeniu Ministra Zdrowia z dnia 12 listopada 2015 r. w sprawie świadczeń gwarantowanych z zakresu świadczeń wysokospecjalistycznych oraz warunków ich realizacji (Dz.U. z 2022 r. poz. 2313), Rozporządzeniu Ministra Zdrowia z dnia 16 sierpnia 2018 r. w sprawie standardu organizacyjnego opieki okołoporodowej (Dz.U. z 2023 poz. 1324 ze zm) a także odpowiednich innych przepisów prawa. Ponadto w przypadku świadczeń udzielanych w Szpitalnym Oddziale Ratunkowym w Rozporządzeniu Ministra Zdrowia z dnia 27 czerwca 2023 r. w sprawie szpitalnego oddziału ratunkowego (t.j. Dz.U. 2023 poz 1225 ze zm) oraz Rozporządzeniu Ministra Zdrowia z dnia 25 stycznia 2016 r. w sprawie centrum urazowego dla dzieci (t.j. Dz.U. 2020 poz 1948 ze zm).
- Udzielający zamówienie przewiduje zawarcie umów o udzielanie świadczeń opieki zdrowotnej z wieloma oferentami i odpowiednio w pakietach osobno lub łącznie. Udzielający zamówienie nie gwarantuje oferentom minimalnej ilości godzin pracy.
- Udzielający zamówienie oczekuję, iż każdy z oferentów poda minimalną ilość godzin pracy w miesiącu, przy czym stanowi to zobowiązanie Przyjmującego zamówienie do wykonywania pracy co najmniej w takim wymiarze miesięcznym.
- Udzielający zamówienia zastrzega sobie prawo wyboru kilku ofert w danym zakresie przedmiotu zamówienia w przypadkach uzasadnionych zapotrzebowaniem i celem zabezpieczenia realizacji świadczeń zdrowotnych w pełnym zakresie, przy wykonanie konkretnej ilości godzin pracy wynikać będzie z harmonogramów przygotowywanych przez Udzielającego zamówienie.
- Przedmiot postępowania obejmuje udzielanie świadczeń zdrowotnych w szczególności:
Pakiet 1
Świadczenia realizowane w Szpitalu: udzielanie świadczeń zdrowotnych przez lekarza, w tym także w ramach dyżurów medycznych zgodnie z Harmonogramem oraz bieżącymi potrzebami Szpitala.
Pakiet 2
Świadczenia realizowane w Szpitalu: udzielanie świadczeń zdrowotnych przez lekarza, w tym także w ramach dyżurów medycznych zgodnie z Harmonogramem oraz bieżącymi potrzebami Szpitala.
Pakiet 3
Świadczenia realizowane w Szpitalu: udzielanie świadczeń zdrowotnych przez lekarza, w tym także w ramach dyżurów medycznych oraz zgodnie z Harmonogramem oraz bieżącymi potrzebami Szpitala.
Pakiet 4
Świadczenia realizowane w Szpitalu: udzielanie świadczeń zdrowotnych przez lekarza, w tym także w ramach dyżurów medycznych oraz zgodnie z Harmonogramem oraz bieżącymi potrzebami Szpitala.
Pakiet 5
Świadczenia realizowane w Szpitalu: udzielanie świadczeń zdrowotnych przez lekarza poza Harmonogramami oraz bieżącymi potrzebami Szpitala w zakresie udziału w zabiegach w Klinikach w dni wolne albo rozpoczynanych nie wcześniej niż po godzinie 15.05 i zakończeniu wykonywania obowiązków wynikających z normalnego czasu pracy danej Kliniki, przy czym wykaz zabiegów stanowi Załącznik nr 4 do umowy.
- Przyjmujący zamówienie zobowiązuje się do wykonywania świadczeń zdrowotnych określonych szczegółowo w Regulaminie przeprowadzania konkursu.
- Termin wykonania zamówienia: 36 miesięcy, począwszy od dnia wskazanego rozpoczęcia udzielania świadczeń.
- W postępowaniu może wziąć udział Oferent, o ile spełnia następujące warunki:
- jest osobą legitymującą się nabyciem fachowych kwalifikacji do udzielania świadczeń zdrowotnych w określonym zakresie lub określonej dziedzinie medycyny obejmujące postępowanie.
- Dokumenty i oświadczenia, które Oferenci winni złożyć w ofercie, w celu potwierdzenia spełniania warunków:
- dokument potwierdzający posiadanie prawa wykonywania zawodu lekarza;
- dokument potwierdzający posiadanie kwalifikacji w zakresie objętym postepowaniem,
- oświadczenie Oferenta, że posiada aktualne badania lekarskie niezbędne do wykonywania zawodu i udzielania świadczeń zdrowotnych – do potwierdzenia w formularzu ofertowym;
- wydruk z odpowiedniej ewidencji CEIDG (Centralna Ewidencja i Informacja o Działalności Gospodarczej), RPWDL (Rejestru Podmiotów Wykonujących Działalność Leczniczą – organem rejestrowym dla praktyk zawodowych jest okręgowa rada lekarska).
MIEJSCE I TERMIN, W KTÓRYM MOŻNA ZAPOZNAĆ SIĘ ZE SZCZEGÓŁOWYMI WARUNKAMI KONKURSU I MATERIAŁAMI INFORMACYJNYMI O PRZEDMIOCIE KONKURSU, W TYM Z PROJEKTEM UMOWY:
Instytut Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi, 93-338 Łódź, ul. Rzgowska 281/289 , Dział Kadr i Płac ICZMP, poziom I, pokój nr 5a, do dnia 27.02.2024.r. , do godz. 10.00 oraz na stronie internetowej www.iczmp.edu.pl
MIEJSCE I TERMIN SKŁADANIA OFERT:
Oferty, wraz z podaniem adresu do korespondencji i nr telefonu kontaktowego, należy składać z zachowaniem formy pisemnej osobiście lub przesyłką poleconą lub pocztą kurierską w siedzibie Instytutu „Centrum Zdrowia Matki Polki”, Dziale Kadr i Płac ICZMP w Szpitalu Ginekologiczno-Położniczy poziom I, pokój nr 5a.
Termin składania ofert do dnia 27.02.2024r. do godz. 10.00
Koperta winna zostać opatrzona adnotacją:
„Konkurs ofert na udzielenie zamówienia na udzielanie świadczeń zdrowotnych w zakresie anestezjologii i intensywnej terapii – usługi lekarskie w Instytucie „Centrum Zdrowia Matki Polki” w Łodzi”
Nie otwierać przed 27.02.2024r. do godziny 10.30.
Na kopercie należy podać dane oferenta.
MIEJSCE I TERMIN ROZSTRZYGNIĘCIA KONKURSU:
Planowany termin rozstrzygnięcia konkursu ofert – 27.02.2024r., godz. 10.30
Sala dydaktyczna nr 3, Szpital Ginekologiczno – Położniczy ICZMP poz. I
O ewentualnej zmianie terminu oferenci poinformowani zostaną telefonicznie.
TERMIN ZWIĄZANIA OFERTĄ:
Oferent będzie związany ofertą przez okres 30 dni, licząc od upływu terminu składania ofert.
Ogłaszający konkurs zastrzega sobie prawo odwołania konkursu oraz przesunięcia terminu składania ofert bez podania przyczyny, a także wybrania kilku ofert w celu wykonania przedmiotu konkursu. Oferenci mogą składać skargi i protesty dotyczące konkursu ofert na zasadach określonych odpowiednio w art. 153 i 154 ustawy z dnia 27 sierpnia 2004r. o świadczeniach zdrowotnych finansowanych ze środków publicznych (tj. Dz.U. z 2022r. poz. 2561 z późn. zm..).
Łódź, dnia 27.02.2024r.
Załaczniki:
Załącznik nr 4 do umowy Zakres planowanych świadczeń zabiegowych